Co, gdzie, kiedy
Sobota, 19 sierpnia 2017 12:01

FESTIWAL GADAFEST 2017

Festiwal Gadafest to dwudniowe wydarzenie kulturalne, które odbędzie się 18 i 19 sierpnia 2017 roku w samym sercu Miechowa (zaledwie 40 km od Krakowa).
To intermedialne wydarzenie łączące muzykę, sztukę, taniec, kulturę fizyczną i rozrywkę skierowane jest do szerokiego grona odbiorców – zarówno młodych ludzi poszukujących swoich zainteresowań, jak również świadomych uczestników festiwalowych propozycji. Ważną cechą festiwalu jest to, że od pierwszej edycji w 2012 roku wydarzenie jest zupełnie bezpłatne, a to dzięki wsparciu gmin, partnerów i sponsorów, przyjaciół festiwalu i wolontariuszy.

Co w tym roku będzie się działo na Festiwalu Gadafest?
Pierwszy dzień (piątek, 18.08.) to działania na terenie dawnego klasztoru Bożogrobców w Miechowie. Do przestrzeni klasztoru zawitają zdolni artyści i muzycy, którzy zaprezentują bogaty program w spójnej formie. Z planowanych działań można wymienić: ruch improwizowany (Krystyna Lama Szydłowska, absolwentka akademii muzycznej w Łodzi), interaktywna instalacja audio (Elvira, poznańska scena elektroniczna), instalacja intermedialna, wystawa rzeźb (Łukasz Indyk), a także szereg koncertów, na których swój udział już potwierdzili: Wacław Zimpel (klarnecista, kompozytor, laureat paszportu Polityki 2016), Michał Szturomski (autor projektu audiowizualnego „Sowy Polski - podział gatunkowy”), Fotonbombers / Nie Wiem (syntezatorowa muzyka eksperymentalna wraz z wizualizacjami stworzonymi na telewizorach kineskopowych).
Drugi dzień festiwalu (sobota, 19.08.) to działania na terenie bardzo klimatycznego Parku Miejskiego w Miechowie. Na scenie zaprezentują się czołowe kapele muzyki alternatywnej w Polsce m. in.: Hańba (folk), Gadabit (hip-hop, jazz), Same Suki (folk), Jarecki (soul, funk), Kuba Płużek (jazz).
Sobotnie koncerty poprzedzi szereg warsztatów dla dzieci, całych rodzin i dorosłych. Warsztaty obejmują m. in. sztuki rzemieślnicze, jogę, grę na instrumentach etnicznych, warsztaty z realizacji dźwięku, ruch improwizowany, warsztaty społeczne. Wszystko wkomponowane w cztery wydzielone strefy (muzyczną, relaksacyjną, artystyczną i ruchową).

Po głównych wydarzeniach festiwalu zarówno dnia pierwszego jak i drugiego publiczność będzie mogła kontynuować zabawę na afterparty gdzie do późnych godzin nocnych najlepsi polscy DJ-je będą prezentować ambitną muzykę taneczną.

Do współpracy zaproszono artystów z niezależnej poznańskiej, śląskiej i krakowskiej sceny klubowej.
Można szybko zauważyć, że organizatorzy festiwalu Gadafest nie skupiają się na konkretnych dyscyplinach czy gatunkach muzyki. Do współpracy zapraszają ludzi, którzy chcą dać coś od siebie innym, podzielić się swoim doświadczeniem i talentami. Dużym plusem wydarzenia jest jego luźna atmosfera, zachęcająca do aktywnego spędzania czasu wraz z rodziną i znajomymi. Organizatorzy, artyści i uczestnicy aktywnie współtworzą jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które pozwala na otwarcie się na nowe możliwości oraz przekraczanie barier – nie tylko tych przestrzennych. Gadafest to festiwalowa atmosfera w środku małego miasteczka, obecny był przez 4 lata w Rabce-Zdroju, w roku 2017 odbędzie się po raz czwarty w Miechowie. Wydarzenie realizowane jest całkowicie oddolnie. Na wszystkie koncerty i warsztaty obowiązuje wstęp wolny.

Więcej można się dowiedzieć ze stron: www.gadafest.pl oraz www.facebook.com/gadafest.

Do 19 lipca 2017 roku będzie trwała akcja crowdfundingowa na portalu Polak Potrafi, gdzie będzie można w zamian za ciekawy upominek wesprzeć tegoroczną edycję festiwalu Gadafest. Adres wsparcia to: polakpotrafi.pl/projekt/gadafest-2017.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcownia, Gadabit, Co Ludzie Powiedzą?
Reklama
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl