Golemo
Co, gdzie, kiedy
Piątek, 14 lutego 2020 17:00

„W parze z samotnością”

Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Zakopiańskie Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zapraszają na wystawę: „W parze z samotnością”. Malarstwo Agnieszki Różak.
Wernisaż 14 lutego br., godz. 17:00
Willa Czerwony Dwór, ul. Kasprusie 27, 34-500 Zakopane

Agnieszka Różak, zakopiańska pedagog i malarka, jednocześnie człowiek wielu pasji i aktywności. Urodziła się w Zakopanem w 1970 roku. Swój talent rozwijała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Jest absolwentką tej szkoły, ukończyła profil Formy Użytkowe – Rzeźba.

Maluje od dwudziestu lat, głównie pejzaże górskie. Szkice, rysunki, notatki i fotografie powstają także w czasie podróży po Polsce. Drugim, ulubionym przez nią tematem, który kocha malować to też potężny żywioł: morze. Maluje także martwą naturę i kwiaty. W swoim dorobku artystycznym posiada również rzeźby, miniatury na liściach, ilustracje poezji.

Maluje głównie farbą olejną, nakładając ją na płótno za pomocą szpachli, co nadaje obrazowi bogatą fakturę i ekspresję. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych. Obecna wystawa to pierwsza prezentacja prac autorki.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl