Co, gdzie, kiedy
Piątek, 23 czerwca 2017 12:06

„Kontur i szaleństwo” – nowa wystawa w Akademii w Bronowicach

W Akademii w Bronowicach można podziwiać nową wystawę „Kontur i szaleństwo” w ramach projektu „Heterotopie”. Ekspozycja towarzyszy obchodom 100-lecia otwarcia Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie. Uroczysty finisaż wystawy odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00.
Wystawa „Kontur i szaleństwo” to część większego przedsięwzięcia artystyczno-badawczego „Heterotopie”, które obejmuje zarówno działania w przestrzeni Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Babińskiego w Krakowie, jak również cykl spotkań, dyskusji, paneli i prezentacji tematycznych. Ekspozycja w Akademii w Bronowicach prezentuje prace wybitnych artystów oraz pedagogów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, które nawiązują do problemu przekładu i zapisu umysłu na kontekst i strukturę szpitala. W Galerii Bronowice podziwiać można m.in. projekty Rafała Bujnowskiego, Zbigniewa Makowskiego czy Janiny Kraupe-Świderskiej. Wystawa zakończy się uroczystym finisażem, który odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00.

Wystawa „Kontur i szaleństwo” w Akademii w Bronowicach (Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61) czynna będzie codziennie, od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 21.00, a w soboty i niedziele w godz. 9:00–21:00. Potrwa do 23 czerwca. Uroczysty finisaż odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.00. Wstęp wystawę i finisaż jest wolny!

W Akademii w Bronowicach organizowane są wystawy, instalacje, prezentacje multimedialne, dyskusje, warsztaty, zajęcia i wiele innych aktywności, przygotowanych przez Akademię Sztuk Pięknych.

źródło: mat. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl