Co, gdzie, kiedy
Sobota, 17 lutego 2018 10:24

7 - koncert zespołu Voo Voo

17 lutego 2018 roku o godzinie 18:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury zespół "Voo Voo" zagra koncert promujący ich najnowszą płytę pt. "7".
"Voo Voo" niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, bo niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: "Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić...". To założenie - w przypadku wydanego w 2014 roku albumu "Dobry wieczór" - spowodowało skutek odwrotny. Album uzyskał status Złotej Płyty, a piosenka "Gdybym" - z udziałem azerskiego pieśniarza - Alima Qasimova - długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie "Voo Voo" znalazło się zaledwie siedem - za to długich utworów - a każdy z nich zatytułowany jest od kolejnych dni tygodnia. To wpływa również na koncerty promujące nową płytę, a przecież takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę. "Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od "Poniedziałku", we wtorki od "Wtorku", itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie." – dodaje Waglewski.

W Oświęcimiu zespół zacznie więc od... "Soboty".

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: Michał Bryndal - perkusista, Karim Martusewicz - basista oraz Mateusz Pospieszalski - saksofonista i wokalista.

bilety: 60 zł, 50 zł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl