Co, gdzie, kiedy
Sobota, 10 sierpnia 2019 20:00

53. Festiwal im. Jana Kiepury - program

W dniach od 10 do 17 sierpnia 2019 roku Krynica rozbrzmiewać będzie jak co roku piękną muzyką w wykonaniu światowej sławy artystów.
PROGRAM:

DZIEŃ I - 10.08.2019 – SOBOTA
Koncert wieczorny – Gala Operowa – godz. 20:00
Gwiazdy wieczoru:
Alexander Anisimov – bas,
Ewa Wesin – sopran,
Jadwiga Postrożna – mezzosopran,
Andrzej Lampert – tenor,
Edyta Piasecka – sopran,
Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego
Prowadzenie koncertu - Piotr Nędzyński

DZIEŃ II – 11.08.2019 – NIEDZIELA
Spotkanie z gwiazdą – Stanisław Janicki – godz. 10:00
Koncert promenadowy – Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego pod batutą Mieczysława Smydy z udziałem solistów – godz. 12:00
Prowadzenie koncertu – Jacek Woleński
Koncert popołudniowy - Estrada Młodch – „Muzyczne kolory Europy” – godz. 15:00
Wykonawcy:
Laureaci Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury
Prowadzenie koncertu – Jacek Woleński
Koncert wieczorny – „Grażyna Brodzińska i jej goście” – godz. 20:00
Gwiazdy wieczoru:
Grażyna Brodzińska,
Marcin Jajkiewicz,
Bagdan Kierejsza,
Wiesław Prządka,
Hanna i Michał Kolano,
Michał Rorat,
Giuseppe Gimelli,
Orkiestra „Krakowska Młoda Filharmonia” pod batutą Tomasza Chmiela,
Prowadzenie koncertu – Dariusz Stańczuk

DZIEŃ III – 12.08.2019 – PONIEDZIAŁEK
Spotkanie z gwiazdą – Stanisława Celińska – godz. 10:00
Prowadzenie – Tomasz Raczek,
Koncert promenadowy – Kwartet Smyczkowy „Con Amabile” – godz. 12:00
Prowadzenie koncertu – Jacek Woleński
Koncert popołudniowy – Estrada Młodych – Recital Pauliny Rogóż – godz. 15:00
Akompaniament – Joanna Litwin Fenc – fortepian
Prowadzenie – Jacek Woleński
Koncert wieczorny – Gala Operetkowa – godz. 20:00
Gwiazdy wieczoru:
Adam Sobierajski – tenor,
Łukasz Gaj – tenor,
Mercelina Beucher – sopran,
Solisci baletu
Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka
Prowadzenie – Piotr Nędzyński

DZIEŃ IV – 13.08.2019 – WTOREK
Spotkanie z gwiazdą – Grażyna Brodzińska – godz. 10:00
Prowadzenie – Tomasz Raczek,
Koncert promenadowy – Krynicka Orkiestra Zdrojowa im. Adama Wrońskiego pod batutą Mieczysława Smydy – godz. 12:00
Wykonawcy:
Zespół Tańca Artystycznego „Miniatury”
Prowadzenie koncertu – Jacek Woleński
Koncert popołudniowy – Estrada Młodych - Stanisław Moniuszko „Verbum Nobile” – Akademia Muzyczna w Bydgoszczy – godz. 15:00
Wykonawcy:
Studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy – Dyrygent Piotr Wajrak
Prowadzenie – Jacek Woleński
Koncert wieczorny – Koncert Stanisławy Celińskiej – „Malinowa” z udziałem Zespołu Macieja Muraszko – godz. 20:00.

DZIEŃ V – 14.08.2019 – ŚRODA – DZIEŃ MUZYKI POLSKIEJ
Spotkanie z gwiazdą – Kałudi Kałudow – godz. 10:00
Fortepian – Aleksandra Orłukowicz
Prowadzenie – Piotr Nędzyński
Koncert promenadowy – Muzyka Stanisława Moniuszki i innych polskich kompozytorów - godz. 12:00
Wykonawcy:
Aleksandra Olczyk – sopran
Paweł Trojak - baryton
Akompaniament – Joanna Litwin – Fenc – fortepian
Prowadzenie koncertu – Regina Gowarzewska
Koncert popołudniowy – Estrada młodych - Koncert Muzyki Polskiej – godz. 15:00
Wykonawcy:
Laureaci Konkursu Wokalnego im. Jana Kiepury
Prowadzenie – Regina Gowarzewska
Koncert wieczorny – Gala operowa „Viva Moniuszko” – Artyści Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie – godz. 20:00
Wykonawcy:
Paweł Skołuba
Adam Kruszewski

DZIEŃ VI – 15.08.2019 – CZWARTEK
Spotkanie z gwiazdą – Izabela Kłosińska – godz. 10:00
Fortepian – Aleksandra Orłukowicz
Prowadzenie – Piotr Nędzyński
Koncert promenadowy – Koncert wokalno – instrumentalny – Arie Neapolitańskie – godz. 12:00
Prowadzenie koncertu – Regina Gowarzewska
Koncert popołudniowy – Estrada młodych - Opera Buffo - G. Ph. Telemann - „Pimpinone” – Artyści Krakowskiej Opery Kameralnej – godz. 15:00
Prowadzenie – Regina Gowarzewska
Koncert wieczorny – Astor Piazzolla – „Tango Nuovo” – godz. 20:00
Gwiazdy wieczoru:
Beata Szałwińska – pianistka,
Gilberto Pereyra
Damian Pardoen
Fabian Perdichizzi
Jean – Marc Apap
Vincent Guerin
Benoit Legot
Thibault Momper

DZIEŃ VII – 16.08.2019 – PIĄTEK
Spotkanie z gwiazdą – Teresa Żylis - Gara – godz. 10:00
Prowadzenie – Piotr Nędzyński
Koncert promenadowy – Recital skrzypcowy Małgorzaty Kogut – Ślandy – godz. 12:00
Akompaniament – Aleksandra Orłukowicz
Prowadzenie koncertu – Regina Gowarzewska
Koncert popołudniowy – Sala Balowa Starego Domu Zdrojowego – Gala Rossiniowska – 15:00
Wykonawcy:
Natalia Gavrilan – mezzosopran
Inessa Filistovich - fortepian
Prowadzenie – Regina Gowarzewska
Koncert w kościele – Tylicz – godz. 16:00
Wykonawcy:
Dominika Majdanova – sopran
Akompaniament – Aleksandra Orłukowicz
Koncert wieczorny – Przedstawienie promenadowe Johann Strauss „Zemsta Nietoperza” – godz. 20:00.
Wykonawcy:
Solisci, Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod batutą Marty Kosielskiej

DZIEŃ VIII – 17.08.2019 – SOBOTA
Spotkanie z gwiazdą – Gość specjalny – Marjan Kiepura – syn Jana Kiepury – godz. 10:00
Prowadzenie – Piotr Nędzyński
Koncert promenadowy – Duet na trąbki – godz. 12:00
Igor Cycocho – trąbka
Sławomir Cichor – trąbka
Maria Miszczak – fortepian
Prowadzenie koncertu – Regina Gowarzewska
Koncert wieczorny – Gala tenorowa – Gala promenadowa – godz. 20:00
Wykonawcy:
Tadeusz Szlenkier,
Tomasz Kuk,
Damian Sutowicz
Maciej Komandera
Mihail Mihaylov,
Choi Wonhyeok,
Orkiestra Filharmonii Śląskiej w Katowicach pod batutą Zbigniewa Gracy
Prowadzenie koncertu – Olimpia Górska i Jerzy Sankowski

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl