Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
27.11.2014 | Czytano: 82

Wybrano władze powiatu nowotarskiego na kolejną kadencję. Niewiele zmian

NOWY TARG. Rada Powiatu Nowotarskiego wybrała Krzysztofa Fabera na stanowisko starosty nowotarskiego. Radny z Raby Wyżnej został starostą po raz trzeci. Odpadł kandydat Prawa i Sprawiedliwości Julian Stopka.

Radny Jan Komorek przypomniał, przy zgłaszaniu kandydatury Stopki, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Powiatu Nowotarskiego uzyskując 11 z 29 mandatów. Prawica Powiatu Nowotarskiego zdobyła ich 7, Razem Podhale Spisz Orawa - 6, na Podhalanie - 5. - PiS wygrało wybory wyraźnie i ma obowiązek wystawić swojego kandydata - uzasadniał kandydaturę Juliana Stopki radny Komorek.

Faber nawiązując do słów radnego Komorka dodał, że choć PiS zdobyło 38% poparcia w powiecie, to jednak koalicja, która będzie teraz rządzić powiatem, dostała 62%.

W głosowaniu Krzysztof Faber otrzymał 17 głosów, a Julian Stopka - 11.

- Zrobię wszystko, żeby nie zawieść państwa zaufania - powiedział Faber po wyborze. - Udało się stworzyć stabilną większość, która będzie działać na rzecz powiatu nowotarskiego ponad partyjnymi rozgrywkami - dodał.

Wicestarostą został Władysław Tylka, pochodzący z Szaflar nauczyciel w szkole w Skrzypnem. W poprzedniej kadencji Tylka był radnym opozycji. Jednak po wyborach 16 listopada jego klub wszedł do większościowej koalicji z Prawicą Powiatu Nowotarskiego i Razem Podhale Spisz Orawa. Podhalanom przypadły w zamian dwa stanowiska w Zarządzie Powiatu Nowotarskiego, w tym wicestarosty.

Przewodniczącym Rady Powiaty został po raz trzeci z rzędu Jan Krzak, 74-letni lekarz Nowego Targu, zaś na wiceprzewodniczących Rady Powiatu - Karola Skrzypca z Frydmana (kolejny raz) i Józefę Guziak z Klikuszowej. Oboje to dotychczasowi radni.

Rada Powiatu Nowotarskiego wybrała trzech radnych do zarządu powiatu, w którym będą zasiadać obok starosty i wicestarosty. Zostali nimi: Leszek Świder z Rdzawki (Prawica Powiatu Nowotarskiego), Bogusław Waksmundzki z Grywałdu (Razem Podhale Spisz Orawa) i Franciszek Sojka z Lipnicy Wielkiej (Podhalanie).

- Każdy region powiatu nowotarskiego ma teraz swojego przedstawiciela - podsumował wybór starosta.

Źródło Podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl