Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
19.11.2014 | Czytano: 132

Anna Paluch: "Będziemy dążyć do zawarcia koalicji, która zapewni stabilne i bezpieczne rządy większości"

POWIAT NOWOTARSKI. "Wyniki wyborów do Rady Powiatu Nowotarskiego w sposób jednoznaczny mówią, że wyborcy oczekują rządów prawicowej koalicji w powiecie nowotarskim. Prawo i Sprawiedliwość – jako największy, 11 osobowy klub radnych – nie zawiedzie okazanego przez wyborców zaufania" - zapewnia Anna Paluch, przewodnicząca Zarządu Powiatowego Prawo i Sprawiedliwość.

Anna Paluch: "Będziemy dążyć do zawarcia koalicji, która zapewni stabilne i bezpieczne rządy większości"
Przypomnijmy, Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego zdobywając 11 mandatów. Jednak pozostałe trzy komitety - Prawica Powiatu Nowotarskiego, Razem Podhale Spisz Orawa oraz Podhalanie - oświadczyły, że zawiązują koalicję i mając wspólnie 18 przedstawicieli będą większością w Radzie.

Dziś posłanka Anna Paluch przesłała nam następujące oświadczenie:

"W dniu 17 listopada 2014 r. po południu na ręce Przewodniczącego KWW Podhalanie Macieja Motora Greloka oraz nowo wybranego radnego Powiatu Nowotarskiego Karola Skrzypca złożyłam propozycję współpracy koalicyjnej w Radzie Powiatu Nowotarskiego nowej kadencji. Propozycja współpracy obejmowała 2 miejsca w Zarządzie Powiatu, w tym Wicestarosta oraz funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu dla KWW Podhalanie. Podział funkcji przewodniczących komisji stałych w Radzie Powiatu miał zostać dokonany w ramach szczegółowych uzgodnień po uzyskaniu oficjalnych wyników głosowania.

Należy zatem zadać pytanie przedstawicielom KWW Podhalanie dlaczego nasza uczciwa i doceniająca ich podmiotowość propozycja została odrzucona?
Mamy świadomość, że Wyborcy obdarzając kandydatów Prawa i Sprawiedliwości największym zaufaniem oczekują zmian w funkcjonowaniu powiatu. Przede wszystkim poprawy dostępności świadczeń medycznych w nowotarskim szpitalu i rzetelnego audytu stanu jego finansów. Nie uzyskanie mandatu radnego powiatowego przez dotychczasowego wicestarostę, który odpowiadał za nadzór nad szpitalem jest jednoznacznie negatywną oceną zarządzania tą placówką leczniczą w ostatnich latach.

Porozumienie komitetów wyborczych KWW Prawica Powiatu Nowotarskiego, KWW Podhalanie i KWW Razem Podhale Spisz Orawa zawarte w dniu 17 listopada b.r. nie jest porozumieniem prawicowym. KWW Razem Podhale Spisz Orawa to nie prawica tylko ukryta pod lokalną nazwą Platforma Obywatelska. A to właśnie PO sprawująca od 7 lat rządy w kraju zarówno przez stanowione prawo jak i przez praktykę rządzenia podważa polską tożsamość, niszczy rodzinę i nie zapewnia bezpieczeństwa uczciwym obywatelom .

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Nowotarskiego w sposób jednoznaczny mówią, że wyborcy oczekują rządów prawicowej koalicji w powiecie nowotarskim.

Prawo i Sprawiedliwość – jako największy, 11 osobowy klub radnych – nie zawiedzie okazanego przez wyborców zaufania. W poczuciu odpowiedzialności za sposób działania władz samorządowych na Podhalu będziemy dążyć do zawarcia koalicji, która zapewni stabilne i bezpieczne rządy większości, zdolnej do realizowania programu Prawa i Sprawiedliwości popartego przez ponad 20 tysięcy mieszkańców Powiatu Nowotarskiego.

Anna Paluch Przewodnicząca Zarządu Powiatowego Prawo i Sprawiedliwość."

---
opr. s/ zdj. Michał Adamowski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl