Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
19.11.2014 | Czytano: 116

PiS wygrało, ale nie będzie rządzić w powiecie nowotarskim

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach do Rady Powiatu Nowotarskiego, ale nie będzie rządzić powiatem. Komitety Prawica Powiatu Nowotarskiego, Razem Podhale Spisz Orawa oraz Podhalanie zawarły porozumienie i stworzyły koalicję, które obejmie rządy w powiecie nowotarskim

Szczegóły porozumienia nie są znane. O jego zawarciu poinformowano wieczorem w lakonicznym komunikacie. "Celem porozumienia jest kontynuowanie polityki rozwoju powiatu nowotarskiego na kadencje 2014- 2018 (...) Przedstawiciele KWW Podhalanie uważają, że dla stabilizacji i dalszego rozwoju jest potrzeba kontynuacji współpracy razem ugrupowań prawicowych" - podano.

Nie wiadomo, jakie są ustalenia dotyczące objęcia najważniejszych stanowisk w powiecie - starosty, wicestarosty, członków zarządu oraz w prezydium Rady Powiatu Nowotarskiego. Okaże się to na najbliższej sesji, kiedy padną propozycje i odbędą się głosowania nad nimi. Z ustaleń Podhale24.pl wynika, że nie dojdzie do większych zmian. Do ścisłego zarządu wejdzie na pewno przedstawiciel komitetu Podhalanie.

Porozumienie oznacza, że powiatem nadal będzie współrządzić dotychczasowa koalicja komitetów Prawica Powiatu Nowotarskiego i Razem Podhale Spisz Orawa. Trzecim koalicjantem będzie teraz komitet Podhalanie.

Dzięki porozumieniu koalicja będzie dysponować 18 głosami w 29-osobowej Radzie Powiatu Nowotarskiego, co da jej stabilną większość. Radni Prawa i Sprawiedliwości tworzyć będą opozycję.

Do Rady Powiatu dostali się:

KW Prawo i Sprawiedliwość - Grażyna Tylka, Jan Komorek, Katarzyna Kubasiak, Michał Borzęcki, Jacek Król, Stanisław Waksmundzki, Tomasz Turski, Maria Domagała, Julian Stopka, Ryszard Klamerus i Marian Leszczyński.

KW Prawica Powiatu Nowotarskiego - Jan Krzak, Jan Rataj, Józefa Guziak, Jan Kuczkowicz, Krzysztof Faber, Franciszek Sidełko, Leszek Świder.

KW Razem Podhale Spisz Orawa - Michał Glonek, Bogusław Waksmundzki, Tomasz Hurkała, Stanisław Żółtek, Piotr Holla, Marek Szarawarski.

KWW Podhalanie - Karol Skrzypiec, Maria Łojas-Jurkowska, Władysław Tylka, Jacek Stopka-Studencki, Bogusław Jazowski.

r/s/
Źródło Podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl