Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
14.10.2014 | Czytano: 109

EuroSymbol 2014 dla Powiatu Nowotarskiego

Przedstawiciele władz Powiatu Nowotarskiego - starosta Krzysztof Faber oraz urzędujący członek zarządu Bogusław Waksmundzki odebrali wyróżnienie „EuroSymbol Polskiej Samorządności 2014” podczas zorganizowanej gali w Katowicach. To duże wyróżnienie dla samorządu powiatowego w skali kraju.

EuroSymbol 2014 dla Powiatu Nowotarskiego
Kapituła konkursowa wyróżniła Powiat Nowotarski za "skuteczne starania samorządu związane z pozyskiwaniem funduszy Unii Europejskiej na inwestycje związane z modernizacją dróg, infrastruktury oświatowej, zdrowotnej oraz z zakresu pomocy społecznej. Szczególnie doceniono działania samorządu związane z nową perspektywą finansową UE w 2014-2020 - pracę włożoną w przygotowania projektów wspólnie z powiatem suskim i tatrzańskim w ramach subregionu podhalańskiego".

Kapituła doceniła również zmiany, jakie miały miejsce na terenie powiatu dzięki pozyskanym funduszom UE oraz podkreśliła, że "władze powiatu nowotarskiego inwestują nie tylko w infrastrukturę, ale także w rozwój kapitału ludzkiego".

- Bardzo dziękuję za tak zaszczytne wyróżnienie. Jako samorządowcy zostaliśmy obdarzeni mandatem zaufania przez mieszkańców naszego regionu i to dla nich pracujemy. Cieszy fakt, iż nasze wysiłki zostały docenione w skali całej Polski. Na dzisiejszy sukces pracowało wiele osób ze starostwa oraz jednostek powiatu. Korzystając z okazji chciałbym im podziękować za starania związane z pozyskaniem funduszy UE oraz ich właściwe rozliczenie - mówił odbierając nagrodę starosta Krzysztof Faber.

opr.s/ zdj. starostwo powiatowe
Źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl