Czwartek, 20 czerwca | Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
05.10.2014 | Czytano: 101

MMKS Podhale Nowy Targ - TMH Polonia Bytom 7:0 (zdjęcia)

NOWY TARG. Drużyna MMKS Podhale Nowy Targ na własnym lodowisku pokonała TMH Polonia Bytom 7:0.

MMKS Podhale Nowy Targ - TMH Polonia Bytom 7:0 (zdjęcia)
- Nie jestem zaskoczony wynikami Podhala. Drużyna jest jakościowo lepsza, na grę w górnej czwórce. W ubiegłym roku brakowało zespołowi bramkarza i doświadczonych graczy – powiedział szkoleniowiec Polonii, Mariusz Kieca.

„Szarotki” pozyskały dobrego golkipera, który już w drugim spotkaniu nie puścił bramki. Z Katowicami wiele się nie napracował, ale dzisiaj bytomianie często go testowali, chociaż wynik nie wskazywałby na to.

- Miałem trochę roboty, ale cały zespół zagrał konsekwentnie i odpowiedzialnie w defensywie. W Sanoku, gdy tam grałem, też miałem dwa mecze na zero, właśnie z Polonią i… Podhalem – powiedział Ondriej Raszka.

Podhale to już nie tylko jeden atak. Pierwsza formacja reprezentacyjna, druga doświadczona z kapitanem na czele i trzecia młoda dowodzona przez Wronkę. Ta ostatnia w dzisiejszym meczu wyróżniała się pięknymi akcjami i przede wszystkim zdobyła dwie pierwsze bramki, które sprawiły, iż zespołowi było z górki.

W formację świetnie wkomponował się 21 – Rosjanin Igor Omeljanenko. W sumie w dwóch meczach zdobył sześć goli. Pokazuje jak powinien zachowywać się po bramką rasowy napastnik. Ma szybkie ręce, więc niesygnalizowany strzał w 76 sekundzie zaskoczył Suczkowa. Chwilę później przyczajony pod bramką tylko czekał, by dobić krążek odbity od bramkarza.

- Obserwowałem tego gracza na treningach „akademii” i zrobił na mnie wrażenie. Ale treningi to nie mecze. To mecz jest wykładnią tego co potrafi. Wkomponował się bardzo dobrze do zespołu i spełnia swoje zadanie. Ma ogromny potencjał, myślę, że jeszcze nie pokazał wszystkiego – twierdzi Marek Ziętara.

- Trzeba przyznać, że gra super. Gra z nim to przyjemność, ale w naszej piątce każdy pracuje na każdego. My jemu pomagamy, on nam – przekonuje Patryk Wronka, partner Rosjanina w ataku.

MMKS Podhale Nowy Targ - TMH Polonia Bytom 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)

Bramki:
1:0 - Egor Omelyanenko - Piotr Kmiecik (01:16)
2:0 - Egor Omelyanenko - Mateusz Michalski - Sebastian Łabuz (09:06)
3:0 - Michal Imrich - Jarosław Różański (11:09)
4:0 - Damian Kapica - Krystian Dziubiński - Dariusz Gruszka (38:59)
5:0 - Damian Kapica (44:48)
6:0 - Krystian Dziubiński - Dariusz Gruszka (47:26)
7:0 - Mateusz Michalski - Egor Omelyanenko - Sebastian Łabuz (54:56)

Widzów: 1100

Stefan Leśniowski SPORTOWE PODHALE, zdj. Mateusz Leśniowski
opr.s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl