Czwartek, 20 czerwca | Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
29.08.2014 | Czytano: 79

Wpadki plantatorów konopi indyjskich – trzy w Krakowie, jedna na Podhalu

Krakowscy policjanci zlikwidowali dwie profesjonalnie prowadzone plantacje, zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich oraz gotowy już susz marihuany, kolejna uprawa była prowadzona amatorskim sposobem. Nowotarscy „kryminalni” zabezpieczyli konopie z których można było wytworzyć około kilograma narkotyku.

Wpadki plantatorów konopi indyjskich – trzy w Krakowie, jedna na Podhalu
Policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie dwukrotnie docierali do miejsc, gdzie znajdowały się plantacje konopi indyjskich. Pierwsza z tych upraw przygotowana została w mieszkaniu w centrum miasta wynajmowanym przez dwóch młodych mężczyzn. Jeden z pokoi został całkowicie zaadaptowany na potrzeby uprawy – ściany obłożono folią aluminiową, zamontowano urządzenia wentylacyjne i nawadniające oraz specjalne oświetlenie. Policjanci zabezpieczyli tam 85 krzewów konopi indyjskiej w różnych fazach wzrostu oraz kilkadziesiąt gramów gotowego już narkotyku. Obydwaj mężczyźni (20 i 23 latek) zostali zatrzymani pod zarzutem uprawy konopi indyjskich z których można uzyskać znaczną ilość środka odurzającego oraz przygotowania narkotyku do wprowadzenia do obrotu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Druga plantacja także znajdowała się w centrum miasta – tym razem plantatorem był 32 letni mężczyzna, który profesjonalnie przygotował zaplecze do uprawy : w specjalnie przygotowanym namiocie funkcjonariusze odnaleźli doniczki z dojrzałymi już roślinami, nadającymi się do ścięcia i przetworzenia oraz słoiki 5 – litrowe wypełnione gotowym już suszem. Zatrzymany mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i uprawę konopi indyjskich

Także policjanci komisariatu 3 Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby, które prowadziły domową uprawę konopi, podczas przeszukania zajmowanego przez nie mieszkania funkcjonariusze odnaleźli kilka doniczek z krzewami konopi indyjskich oraz susz marihuany. Obydwoje zatrzymani, studenci, usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, zarzuty zostaną uzupełnione o uprawę konopi indyjskich, po dokładnym zbadaniu laboratoryjnym zabezpieczonych roślin. Mężczyźnie przedstawiono także zarzut przywłaszczenie dokumentów rożnych osób

Nowotarscy policjanci uderzyli w narkotykowy proceder prowadzony na Podhalu - w Ludźmierzu namierzyli plantację prowadzoną w budynku mieszkalnym. W specjalnie do tego celu przygotowanych dwóch namiotach znajdowało się 10 donic z krzewami konopi indyjskiej oraz 3 kolejne krzewy w trakcie suszenia. Z tej ilości konopi mogło powstać około kilograma narkotyku. Sprawcę – 35 letniego mieszkańca Ludźmierza zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury.

Dzięki działaniom małopolskich policjantów duże ilości marihuany nie trafią na rynek, a osoby uwikłane w narkotykowy proceder odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl