Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
11.08.2014 | Czytano: 77

Współpraca powiatu i LGD w promocji regionu

NOWY TARG. Starosta Krzysztof Faber oraz wicestarosta Maciej Jachymiak podpisali dziś z przedstawicielami Lokalnych Grup Działania z terenu powiatu nowotarskiego porozumienie o współpracy. Efektem podpisanego dokumentu będą "wspólne działania stowarzyszeń oraz Powiatu Nowotarskiego na rzecz aktywnej, skutecznej i spójnej promocji regionu oraz budowy marki regionu".

Wspólna promocja regionu.

Jak informuje powiat - "idea inicjacji współpracy powstała w Starostwie Powiatowym, a zaproszeni do rozmów przedstawiciele LGD poparli pomysł wspólnych działań na rzecz promocji regionu. Lokalne Grupy Działania z terenu powiatu t.j. Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny”, Stowarzyszenie Przyjazna Dolina Raby, Stowarzyszenie Rozwoju Orawy, Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy, Podhalańska Lokalna Grupa Działania od początku swojego powstania pracują na rzecz rozwoju regionu, także poprzez podejmowane działania marketingowe, upowszechnianie tradycji i produktów lokalnych. Jest to bardzo dogodny czas nawiązywania współpracy z uwagi na przygotowania stowarzyszeń do nowej perspektywy finansowej, a co za tym idzie opracowywania nowych Lokalnych Strategii Rozwoju".

W ramach współpracy zostanie między innymi stworzony wspólny projekt, który będzie wpisany do strategii poszczególnych stowarzyszeń i mający szansę na realizację ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

- Dzięki współpracy otwierają się przed nami nowe możliwości w zakresie promocji regionu i dostosowania oferty do potrzeb turysty mobilnego – pragnącego na wakacjach zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej. Powiatowi i stowarzyszeniom zależy bowiem na pozyskaniu jak największej liczby turystów oraz osób odwiedzających nasz region. Mówiąc językiem biznesu – kierujemy ofertę do tego samego klienta – dlaczego więc mamy nie robić tego razem. Tym bardziej, że w ramach nowej perspektywy finansowej wspierane będą głównie projekty współpracujących ze sobą podmiotów. Zarówno powiat jak i Lokalne Grupy Działania mają doświadczenie w realizacji projektów współpracy – jest to zatem dobry prognostyk na przyszłość - informuje starosta nowotarski Krzysztof Faber.

opr.s/ zdj. arch. powiatu

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl