Niedziela, 14 kwietnia | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi
13.10.2013 | Czytano: 63

"Małe Miasto, Wielki Klub" - wystawa na 80-lecie Podhala Nowy Targ (zdjęcia)

NOWY TARG. "Podhale - Mistrzem Polski", "Szarotki nie zawodzą", "Awans piłkarzy Podhala", "Hokejowe nadzieje", "Szarotki w natarciu"... - nagłówki gazet przypominają, nowotarski Klub Sportowy przyniósł miastu wiele chwil chwały. W tym roku mija 80 lat od powstania KS Podhale.

"Gdy w listopadowy dzień 1932 roku w nowotarskim ratuszu kilkunastu pełnych zapału pasjonatów sportu stworzyło fundamenty pod budowę klubu, nikt wtedy nie przypuszczał, że w przyszłości małe miasteczko będzie sławione w Polsce i w świecie przez wielu wybitnych sportowców. Była piłka nożna, narciarstwo, tenis i wreszcie hokej, który zdominował działalność Klubu" - przypomina organizator wystawy Gabriel Wolski.

Jak dodaje, ekspozycja zgromadzona w holu Miejskiego Ośrodka Kultury skierowana jest nie tylko do zawodników, kibiców, ludzi rozkochanych w hokeju, ale także do tych, którzy o bogatej historii Klubu wiedzą niewiele, lub nawet nic. To okazja, by zobaczyć jak ważny był sport w mieście przez 8 dekad.

Wystawa poświęcona jest nie tylko przeszłości, ale i teraźniejszości. Dlatego wśród zdjęć i opisów znaleźć można np. informacje o powołanej niedawno w nowotarskim klubie kobiecej drużynie hokejowej.

s/ zdj. Michał Adamowski
Źródło Podhale24

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl