- Witam na tej ważnej uroczystości. O tym jak ważną sprawą jest park może świadczyć to, że w XIX wieku kiedy każdy metr, każdą piędź ziemi wykorzystywano - mieszkańcy jednak przeznaczyli ten teren na parki miejski. Po 115 latach spotykamy się w tym zacnym gronie, by oficjalnie oddać do użytku i poświęcić ten teren - dodał Marek Fryźlewicz.
Owe zacne grono stanowili wymienieni przez burmistrza w powitaniu księża, parlamentarzyści, samorządowcy - wójtowie, starostowie i przede wszystkim marszałek Małopolski Marek Sowa, który - jak zaznaczył burmistrz Fryźlewicz "zawsze uczestniczy w ważnych dla miasta wydarzeniach".
Jak dodał burmistrz - park po modernizacji podoba się wielu osobom. Burmistrz wie o tym z doniesień medialnych oraz osobistych relacji mieszkańców.
Potem dziękował swoim zastępcom, współpracownikom, wykonawcom (firmie z Nowego Sącza) za "pozytywne zakończenie inwestycji i rozwiązywanie problemów".
Z kolei Marek Sowa gratulował "władzom miasta tego, że na przestrzeni dwóch lat spora część Nowego Targu została poddana renowacji". - Park to perełka. Jestem przekonamy, że będzie on wykorzystywany, że będą tu organizowane koncerty - dodał marszałek.
- Od kilku lat Nowym Targ jest wielkim placem budowy - zauważył z kolei Paweł Liszka. - Dziękuję radnym, urzędnikom i wykonawcom. Należy się im za tę realizację bardzo ogromna wdzięczność. Oby ten Park jednoczył mieszkańców, był miejscem odpoczynku i rekreacji - zakończył swoją wypowiedź przewodniczący Rady Miasta.
Teren poświęcił x. Marian Wanat.
Potem przez kilkadziesiąt minut zagrał dla wszystkich obecnych w Parku Miejskim - kwartet smyczkowy. Były to walce i polka Johanna Straussa.
s/ zdj. Michał Adamowski






































