Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
16.06.2013 | Czytano: 96

Geotermia Podhalańska laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP nominowanych było 12 firm w czterech kategoriach: Innowacyjność, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Obecność na Rynku Globalnym oraz Zielona Gospodarka. W tej ostatniej kategorii zwyciężyło Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska, za "wykorzystanie wód geotermalnych do zmniejszenia zatrucia środowiska na Podhalu".

Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP wręczane były na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas ubiegłotygodniowej Gali. Statuetkę odebrał prezes Geotermii Podhalańskiej - Czesław Ślimak.

Nagrodę w kategorii Innowacyjność otrzymały Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. ze Starogardu Gdańskiego za stworzenie czterech substancji aktywnych pomocnych w leczeniu osteoporozy. W kategorii Ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu nagroda przypadła PKO BP za prowadzenie szerokiej działalności charytatywnej i sponsorskiej. Za obecność na rynku globalnym nagrodę otrzymała KGHM Polska Miedź - czołowy światowy producent surowców, zwłaszcza miedzi i srebra.

Łącznie w XI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP zgłoszono prawie 100 najlepszych firm i instytutów naukowo-badawczych, wytypowanych przez 16 urzędów marszałkowskich oraz 37 instytucji biznesowych, fundacji, stowarzyszeń oraz redakcji czasopism branżowych.

źródło: Kancelaria Prezydenta, opr.s/ zdj. Wojciech Grzedzinski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl