Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
23.03.2013 | Czytano: 110

Kolorowy oddział w oświęcimskim szpitalu (zdjęcia)

Uroczyście otwarty nowo odmalowany Oddział Chirurgii Dziecięcej Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu jest czternastą placówką objętą akcją społeczną „Dziecięcy świat w kolorach”, realizowaną przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. „Zmieniamy smutek w radość”.

Kolorowy oddział w oświęcimskim szpitalu (zdjęcia)
Trwający od stycznia remont obejmował malowanie oddziałowych sal oraz korytarzy. - Malowanie oddziałów szpitalnych zawsze wiąże się z pomocą najmłodszym i z wprowadzeniem do ich do świata kolorów. Takie działania mają ważne znaczenie psychologiczne ‑ w przyjaznych przestrzeniach dzieci mogą poczuć się bezpieczniej, co pomaga im łatwiej znieść rozłąkę z najbliższymi i szybciej wrócić do zdrowia – mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. Public Relations FFiL Śnieżka S.A.

Pacjenci remontowanego oddziału chirurgii dziecięcej często spędzają długie dni w szpitalnych łóżkach. Na czas leczenia szpital staje się ich drugim domem. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im przyjaznych warunków rekonwalescencji. - Jestem z synkiem w szpitalu już od kilku dni. Dlatego łatwo mi dostrzec, że wszystkie dzieci są dziś inne niż dotychczas. Dzięki kolorowym ścianom i klaunowi Gacusiowi, który nas odwiedził weszliśmy w prawdziwie baśniowy świat - cieszy się mama jednego z pacjentów.

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło także przedstawiciela władz samorządowych oraz dyrekcji szpitala. - Każdy powiat potrzebuje partnera do realizacji swoich zadań. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że Śnieżka w prowadzonym biznesie dostrzegła potrzeby innych, stając się doskonałym wzorem dla innych ‑ powiedział Józef Krawczyk, Starosta Powiatu Oświęcimskiego. - Uśmiech dzieci jest najlepszym przykładem zasadności tych działań - przyznała Sabina Bigos - Jaworowska, Dyrektor Szpitala.

Specjalne życzenia złożyła małym pacjentom aktorka Katarzyna Zielińska, znana między innymi z popularnego serialu „Barwy Szczęścia”. – Kochani, życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia! Wiem, że nie zawsze jest łatwo i że czasem wymaga to cierpliwości, ale pamiętajcie, że wszystko jest w naszych głowach i kiedy się myśli pozytywnie, szybciej można dojść do zdrowia – powiedziała w specjalnym nagraniu prosto z planu serialu.

---
Dziecięcy świat w kolorach” to realizowana przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. autorska akcja społeczna, polegająca na artystycznym odmalowywaniu wnętrz oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce. Dzięki trwającej od 2005 roku akcji odnowione zostały już m.in. oddziały szpitali w Rzeszowie, Dębicy, Sosnowcu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Katowicach i Szczecinie.

opr.s/
Źródło Śnieżka S.A.

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl