Piątek, 09 maja | Imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny
08.05.2025 | Czytano: 321

Pijana matka opiekowała się czwórką dzieci

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim interweniowali wobec nietrzeźwej matki czwórki dzieci. Małoletni zostali oddani pod opiekę rodziny, natomiast nietrzeźwa 35 – latka trafiła do izby wytrzeźwień.

zdjęcie ilustracyjne z freepik.com
zdjęcie ilustracyjne z freepik.com
W nocy z poniedziałku na wtorek tuż po godzinie 23 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez anonimową osobę, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Brzeszcze awanturuje się nietrzeźwa kobieta. Pod wskazany adres niezwłocznie udał się jeden z policyjnych patroli. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali nietrzeźwą 35 – latkę oraz czworo dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało aż 2,7 promila alkoholu. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodziny, natomiast kobieta została zatrzymana. Po badaniach lekarskich została oddana pod opiekę pracowników izby wytrzeźwień.

 Konsekwencje rażącego zaniedbania małoletnich

Wobec 35 – latki wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich dzieci, nad którymi miała obowiązek opieki. Za popełnione przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnimi zostały również przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.  

Stan w jakim kobieta sprawowała opiekę nad swoimi dziećmi może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podziękowania za prawidłową reakcję.
Na podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje osoba, która powiadomiła o  zdarzeniu.

Policja apeluje o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością.
W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza, czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach, gdy zagrożone może być życie lub zdrowie należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl