- Wings for Life World Run to wyjątkowa impreza, ponieważ wszyscy mają tutaj równe szanse. Nieważne, czy biegniesz z aplikacją, czy startujesz stacjonarnie w ramach Biegu Flagowego, rywalizujesz jak równy z równym z uczestnikami na całym świecie w ramach jednego, globalnego rankingu - skomentował kierowca Samochodu Pościgowego w Polsce Adam Małysz.
- To był mój pierwszy start w ogóle na imprezie masowej, pierwszy raz startowałam z taką ilością ludzi. To było naprawdę niesamowite. Super było zobaczyć, jak wszyscy cieszą się startem i motywują się do przebiegnięcia jak największego dystansu! - powiedziała medalistka olimpijska Natalia Bukowiecka.
Inkluzywna formuła dobroczynnej imprezy zdobyła serce nie tylko Natalii Bukowieckiej. W Poznaniu wystartowali, m.in.: modelka Zuza Kołodziejczyk (15 km), prezenterka Malwina Wędzikowska (10,6 km), olimpijka Maja Włoszczowska (9,8 km), aktor Bartłomiej Topa (7,6 km) i skialpinista Andrzej Bargiel (22 km). W innych częściach świata dla tych, którzy nie mogą pobiegli: trener piłkarski Jurgen Klopp (5,6 km), skoczek narciarski Thomas Morgenstern (11 km), a nawet... cała drużyna piłkarska Leeds United!
Globalnym zwycięzcą został Japończyk Jo Fukuda, który przebiegł ponad 71 km z aplikacją. Dariusz Nożyński, kończąc zmagania z wynikiem 67,3 km zapewnił sobie piąte miejsce na świecie. Nożyński po raz kolejny udowodnił, że w Polsce nie ma sobie równych, triumfując po raz czwarty z rzędu na Biegu Flagowym w Poznaniu. Wśród kobiet pierwsza była Niemka Esther Pfeiffer, osiągając 59 km w Biegu Flagowym w Monachium. Z kolei najlepszą Polką okazała się, debiutująca w biegu, Martyna Młynarczyk (57,80 km), która globalnie zajęła 2. miejsce.
- Zawsze wygrywanie jest cudowne. Nawet jeśli wygrywałem kilka razy, to każde zwycięstwo inaczej smakuje. To się nie nudzi. Polecam każdemu. Idea jest super, łączy ludzi - zarówno tych, którzy chcą biec na wynik, jak i tych, którzy przychodzą tutaj tylko dla atmosfery - przebiec symboliczne kilometry. Nie ma takiego drugiego biegu, żeby łączył ludzi z różnymi celami. - podsumował tegoroczny poznański triumfator, Dariusz Nożyński.
- Dzisiaj skrzydeł na pewno dodawał cel tego biegu i myślę, że trochę mobilizował samochód pościgowy, który gonił. Zwycięstwo w polskiej edycji Wings for Life World Run na pewno daje mi bardzo dużo satysfakcji. Raz, że mogłam być częścią tego eventu, a dwa, że dzisiaj naprawdę wykonałam kawał dobrej roboty - powiedziała Martyna Młynarczyk.
Dzięki majowemu wydarzeniu, Fundacja Wings for Life zgromadziła kolejne 8,6 mln euro na badania nad rdzeniem kręgowym. Od początku jej istnienia, ufundowano aż 324 projekty badawcze i testy kliniczne na całym świecie. Przełomowe prace naukowców już teraz dają nadzieję na powrót do sprawności tym, którzy - jeszcze - biegać nie mogą.
Retransmisja z biegu jest dostępna na https://www.wingsforlifeworldrun.com/ oraz darmowej platformie Red Bull TV. Kolejna edycja Wings for Life World Run odbędzie się 10 maja 2026. Zapisy na Biegi Flagowe i te z aplikacją mobilną wystartują w listopadzie 2025.
Wyniki Wings for Life World Run 2025 w Polsce:
Najszybsza uczestniczka na wózku: Julia Ryńska (14 km)
Najszybszy uczestnik na wózku: Przemysław Zdziabek (29,4 km)
1. kobieta: Martyna Młynarczyk (57,80 km)
1. mężczyzna: Dariusz Nożyński (67,34 km)
Wydarzenie wspierali: adidas, Volkswagen Samochody Dostawcze, Garmin, PKO Bank Polski, Żywiec Zdrój, Persil, Contiental, eobuwie