Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
09.07.2024 | Czytano: 99

XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie 2024. Największa Impreza Seniorska w Europie.

Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego z radością zapraszają na XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się 6 września 2024 r. i zgromadzi ponad 5000 uczestników z ponad 100 Gmin Przyjaznych Seniorom oraz 10 państw.

XI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie 2024. Największa Impreza Seniorska w Europie.
Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to największa impreza seniorska w Europie, która przyciąga członków rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli władz samorządowych z całej Polski.

Wydarzenie rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w Kościele Mariackim, po której uczestnicy w barwnym pochodzie pn. SENIOR MA MOC udadzą się do Parku im. Henryka Jordana. Na miejscu czeka na nich scena bogata w program edukacyjno-rozrywkowy. Przewidziano wykłady na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa, ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań i porad lekarskich, w tym badań kardiologicznych, ciśnienia, słuchu, wzroku, poziomu cukru we krwi oraz pomiaru masy ciała.

W strefie „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać” seniorzy dowiedzą się, jak unikać oszustw. Na Senioraliach obecne będą firmy honorujące Ogólnopolską Kartę Seniora, w tym ośrodki wypoczynkowo-rehabilitacyjne, uzdrowiska, sanatoria oraz stoiska z lokalnymi wyrobami z całej Polski. W strefie gastronomicznej na uczestników czekać będą potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz grill.

Nie zabraknie również części sportowej i rozrywkowej. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Bigaj, Radosław Suliga, Duo Performance, Magdalena Suruło oraz zespół Prasłowianki. Wieczorem odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru – wybitnego polskiego tenora Mirosława Niewiadomskiego oraz największy w Polsce Pokaz Mody Stylowych Seniorów – laureatów ogólnopolskiego konkursu Głosu Seniora oraz Sanatorium Miłości. Zakończenie wydarzenia uświetni impreza integracyjna prowadzona przez światowej sławy DJ Wikę, najstarszą DJ-kę Europy.

Tegoroczne Senioralia to wydarzenie imienia śp. dr. n. med. Krzysztofa Czarnobilskiego, ambasadora Głosu Seniora, współtwórcy Międzynarodowych Senioraliów, geriatry, twórcy idei Szpitala Przyjaznego Seniorom.

s/
 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl