Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
06.07.2024 | Czytano: 219

Delektuj się na Pleśnieńskim Bachusie

To wyjątkowe wydarzenie cieszy się niesłabnącą i rosnącą popularnością, doskonale promując zarówno szeroko rozumiany region tarnowski, jak i markę turystyczną enoTARNOWSKIE. Dlatego w niedzielę, 14 lipca warto odwiedzić Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Relaks” w Łowczówku, gdzie odbędzie się „Pleśnieński Bachus”.

Delektuj się na Pleśnieńskim Bachusie
Impreza jest prawdziwym świętem winiarzy oraz osób, które chcą: delektować się kulinariami, odkrywać produkty lokalne i winnice. Stoiska będą czynne w godz. 16-19, enoTARNOWSKIE serdecznie wszystkich zaprasza do malowniczej gminy Pleśna. 

Po otwarciu strefy stoisk każdy będzie mógł zapoznać się z winnicami, których właściciele z przyjemnością podzielą się wiedzą i ciekawostkami związanymi z prowadzoną przez siebie działalnością. Winnice systematycznie poszerzają swoją ofertę o oprowadzanie, degustacje, noclegi, gastronomię, przyjmują grupy zorganizowane turystów, jak i osoby indywidualne. Pod szyldem enoTARNOWSKIE powstaje atrakcyjna oferta enoturystyczna dopełniona urokliwymi krajobrazami oraz okolicznymi szlakami pieszymi i rowerowymi.

Cykliczne wydarzenia, jak właśnie „Pleśnieński Bachus” są doskonałym „oknem wystawowym” dla winiarzy. Uczestnicy imprezy łączą przyjemne z pożytecznym. W tegorocznej edycji „Pleśnieńskiego Bachusa” przewidziano bowiem pokaz kulinarny, któremu będzie towarzyszyć rzecz jasna degustacja. Na tym nie koniec serwowania przydatnej wiedzy w ciekawej formie. W programie jest również pokaz sommelierski. Tym samym mamy idealną okazję, żeby poznać tajniki pracy sommeliera. 

Kolejny ciekawy punkt programu stanowi foodpairing. Odwiedź „Relaks” w Łowczówku, poznaj zasady perfekcyjnego łączenia smaków i zaskocz swoich bliskich oraz gości nowo nabytą i jakże przydatną umiejętnością. 

Region tarnowski obfituje w wyborne wyroby. „Pleśnieński Bachus” daje możliwość producentom lokalnym, żeby w łatwy sposób dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i potencjalnych konsumentów. Mieszkańcy i turyści mogą się przekonać, że w najbliższym otoczeniu istnieje wiele kulinarnych rarytasów. 

„Pleśnieński Bachus” jest cyklicznym wydarzeniem, które ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego i tradycji winiarskich regionu. enoTARNOWSKIE od 2022 r. szczyci się certyfikatem Polskiej Marki Turystycznej, którą dotychczas przyznano m. in.: Toruniowi, Łodzi, Poznaniowi, Roztoczu czy Sopotowi. Ideą Polskiej Marki Turystycznej jest stworzenie katalogu najbardziej atrakcyjnych polskich regionów i szlaków turystycznych, które będą profesjonalnie zarządzane i promowane. 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl