Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
07.07.2024 | Czytano: 342

Nowotarski Piknik Lotniczy

Nowotarski Piknik Lotniczy to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem - zarówno wśród rodowitych Podhalan, jak i turystów. Pokazy lotnicze odbywające się na najpiękniej położonym lotnisku w Polsce, na przestrzeni lat stały się atrakcyjną wizytówką stolicy Podhala i jednym z najważniejszych wydarzeń lata.

Nowotarski Piknik Lotniczy
W tym roku, w dniach 6-7 lipca 2024 r. na terenie lotniska Aeroklubu Nowy Targ, odbędzie się już XIII edycja tego wydarzenia. 

Przy wsparciu wsparciu sponsorów głównych tj Miastio Nowy Targ, Grupa Autoremo, Termy Bukovina i PCD Salami na podhalańskim niebie będziemy podziwiać grupy akrobacyjne i formacje, takie jak: Orlen Grupa Akrobacyjna Żelazny, The Flying Bulls, FireBirds czy piloci Piper Cub. Niebywałą atrakcją będzie także przelot myśliwca F-16.

Gwiazdą pokazów będzie Łukasz Czepiela, który zaprezentuje się w samolocie Edge 540 i Carbon Cub oraz Artur Kielak w swoim GameBird GB1. Przy tej wspaniałej dwójce nie mogło zabraknąć także Mariusza Szarawary za sterami Extra 330. Oprócz nich podczas imprezy zobaczymy podczas pokazów w locie: 
Bolkow Bo-105
Vulcan C100RG
VL-3
PZL M26 Iskierka
RWD 5R
Robinson R-44 
Casa C295
RWD 5R
RWD-8
TIME4FLY TICADA TEAM
Wiatrakowiec Magni Gyro M-16
Cmelak
MX2
Jak-18
Swift
Bushcat
Tulak
SZD Puchacz – akrobacja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl