Poniedziałek, 15 lipca | Imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona
13.06.2024 | Czytano: 163

Orkiestra z Mogilna świętowała jubileusz

Duże Złote Jabłko Sądeckie i odznaczenia dla członków Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Mogilnie – a wszystko to z okazji 15-lecia Orkiestry. W imieniu starosty nowosądeckiego Tadeusza Zaremby, muzykom gratulował członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Franciszek Kantor. Przekazał również promesę na 3000 złotych.

fot. Joanna Janiczek
fot. Joanna Janiczek
- Serdecznie gratuluje pięknego jubileuszu – mówił Franciszek Kantor, członek Zarządu PN. - W waszej Orkiestrze osoby w różnym wieku realizują swoje muzyczne pasje: zarówno dorośli wykonujący na co dzień zawody nie związane z muzyką, jak i studenci oraz uczniowie szkół podstawowych i średnich. Co roku uświetniacie swoimi występami wydarzenia patriotyczne, kulturalne i strażackie reprezentując nie tylko gminę Korzenna, ale też promując Powiat Nowosądecki. Macie szczególne zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej na Sądecczyźnie. Bardzo za to dziękuję.
 
Starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba przyznał Srebrne Jabłko Sądeckie dla wyróżniających się druhów - muzyków. W jego imieniu wręczył je Franciszek Kantor, a otrzymali je druhowie: Dawid Ogorzałek – Prezes OSP Mogilno, Martyna Bacia, Agata Bugara, Maciej Filip i Magdalena Kantor.
 
Starosta przyznał też statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego dla całej orkiestry. Kapelmistrzem Orkiestry jest Mateusz Główczyk, kierownikiem – Agata Bugara, a członkami Zarządu: Martyna Bacia i Adam Zwolenik.
 
Fot. Joanna Janiczek
 

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl