Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
07.06.2024 | Czytano: 597

Wystawca zatrzymany przez policję

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Komisariatu Policji IV w Krakowie oraz biegłym z zakresu weterynarii zatrzymali jednego z wystawców podczas targów zwierząt egzotycznych.

2 czerwca funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami Komisariatu Policji IV w Krakowie oraz biegłym z zakresu weterynarii uzyskali informację, że na krakowskich targach egzotycznych zwierząt i roślin pochodzących z całego świata, mogło dochodzić do nielegalnego handlu zwierzętami objętymi konwencją waszyngtońską "CITES".
 

Funkcjonariusze ustalili, że jeden ze sprzedawców może posługiwać się podrobionymi dokumentami dotyczącymi hodowli gatunków dziko żyjących. W trakcie czynności ustalono, że 54-letni mieszkaniec  województwa świętokrzyskiego na stoisku wystawowym okazywał dokumentację dotyczącą hodowli gatunków dziko żyjących zwierząt, która mogła być przerabiana. W trakcie przeszukania stoiska wystawowego, handlarza oraz jego pojazdu policjanci zabezpieczyli 4 sztuki waranów i 15 sztuk żółwi różnych gatunków. Ponadto w toku czynności procesowych zabezpieczono dokumentację dotyczące gadów, wizytówki, wydruki z odręcznymi zapiskami.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw 54-letni właściciel stoiska został zatrzymany.

Policjaci udali się też do miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny w województwie świętokrzystkim, gdzie zabezpieczyli między innymi martwego węża Trimeresurus, żywe okazy 13 węży Trimeresurus, węża Phytona siatkowego, węża zbożowego, 4 legwany fidżyjskie, 1 jaszczurkę Scynk i 4 jaszczurki Phelsuma Borbonica. Wszystkie przekazane zostały biegłemu lekarzowi weterynarii. 
 

Po wydaniu opinii biegłego 54-latek może usłyszeć zarzut podrabiania dokumentów oraz zarzut z Ustawy o ochronie przyrody dotyczący nielegalnego posiadania gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.  
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl