Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
22.05.2024 | Czytano: 218

Dyskusja o torze saneczkowym i budowie obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy

Wybór przewodniczących, wiceprzewodniczących i członków kilku komisji Rady Powiatu Nowosądeckiego, a także wybór członków do Małopolskiej Organizacji Turystycznej zdominowały dzisiejsze obrady radnych powiatowych. Sesję prowadził przewodniczący Rady Marek Pławiak.

Dyskusja o torze saneczkowym i budowie obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy
Starosta nowosądecki Tadeusz Zaremba poinformował radnych o zamiarze utworzenia Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nawojowej.
 
- Jest on bardzo oczekiwany przez gminy i mieszkańców Powiatu - mówił starosta Tadeusz Zaremba. - Podobnie jak punkt Wydziału Komunikacji, który zamierzamy uruchomić na razie w Starym Sączu, a jak pomysł okaże się trafiony – również w Krynicy-Zdroju i Łososinie Dolnej. To znacznie ułatwiłoby mieszkańcom załatwianie spraw związanych z rejestracją pojazdów, tym bardziej, że Nowy Sącz jest mocno zakorkowany i trudno znaleźć miejsca parkingowe. Kierowcy nie musieliby więc przyjeżdżać do Nowego Sącza – mogliby załatwiać sprawy „komunikacyjne” w kilku punktach na terenie Powiatu.
 
Sporo emocji wywołał temat ewentualnej budowy saneczkowego toru kompozytowego w Marcinkowicach oraz budowy obiektu dla Powiatowego Urzędu Pracy w Nawojowej – obie sprawy referował Piotr Piechnik – dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.
 
Podczas sesji radni zapoznali się m.in. z rocznymi sprawozdaniami (2023 r.) przygotowanymi przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie – Oddział w Nowym Sączu i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Nowym, a także informacjami z realizacji zadań Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego za 2023 ro oraz z  realizacji remontów i inwestycji w placówkach pomocy społecznej na terenie Powiatu Nowosądeckiego.
 
Fot. Maria Olszowska
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl