Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
18.05.2024 | Czytano: 274

Marsz Równości pod patronatem prezydenta Krakowa

Aleksander Miszalski podjął swoją pierwszą decyzję dotyczącą patronatu – patronat nad Marszem Równości. Prezydent wywiesił tęczowe flagi na magistracie, a także planuje wziąć udział w dzisiejszym pochodzie

fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl
Tegoroczna edycja Marszu Równości odbędzie się 18 maja. Jak napisał prezydent Krakowa w piśmie do organizatorów – Stowarzyszenia „Queerowy Maj”, prezydenckie poparcie w tym roku ma wyjątkową rangę, przede wszystkim z racji jubileuszu dwudziestolecia Marszu.

Równocześnie jest to też dla niego szczególny moment osobisty, Marsz Równości 2024 jest bowiem pierwszym wydarzeniem, które zdecydował się objąć patronatem już w pierwszym dniu na stanowisku prezydenta Krakowa.

To symboliczne podkreślenie zaangażowania w budowanie Krakowa jako miasta wrażliwego i tolerancyjnego, otwartego, będącego domem dla wszystkich. Nie bez powodu Kraków ma w swoim herbie symbol otwartych bram. Równość, wolność, solidarność i szacunek dla inności, to wartości, którymi nasze miasto chce się wyróżniać.

Aleksander Miszalski, jako pierwszy prezydent Krakowa w historii, wyraził też chęć uczestniczenia w Marszu.

Marsz Równości rozpocznie się o godz. 15.00 na placu przed gmachem głównym Muzeum Narodowego w Krakowie na al. 3 Maja 1. Uczestnicy przejdą trasą: ul. Piłsudskiego, ul. Straszewskiego, ul. Podwale, ul. Szewska, Rynek Główny, ul. Grodzka, ul. św. Idziego, ul. św. Gertrudy, ul. Dominikańska, pl. Wszystkich Świętych, ul. Franciszkańska, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego. Koniec marszu również na placu przed budynkiem MNK.
Źródło www.krakow.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl