Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
17.05.2024 | Czytano: 104

Szkolenie Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji

We wtorek, w Nowym Targu odbyło się szkolenie z zakresu współdziałania policjantów wchodzących w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) KWP w Krakowie oraz V Kompanii Prewencji Policji w Krakowie. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów Zespołu Szkolenia OPP w Krakowie swoje umiejętności doskonalili policjanci z Komend Powiatowych Policji w Nowym Targu, Zakopanem i Myślenic.

Szkolenie Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji
Szkolenie z zakresu współdziałania oraz taktyki działań podczas zbiorowego zakłócenia porządku publicznego zorganizowano we wtorek tj. 14 maja br. na terenie sportowego lotniska cywilnego w Nowym Targu. Szkolenie przeprowadzili  instruktorzy Zespołu Szkolenia OPP w Krakowie, a głównym celem było doskonalenie umiejętności w zakresie współdziałania policjantów wchodzących w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) KWP w Krakowie oraz V Kompanii Prewencji Policji w Krakowie, a także wypracowanie form i metod skutecznego działania przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowej. Podczas prowadzonych zajęć swoje umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów Zespołu Szkolenia OPP w Krakowie doskonalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Zakopanem oraz Myślenicach wchodzący w skład VII Kompanii NPP KWP w Krakowie, a także policjanci z V Kompanii OPP w Krakowie.

NPP to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zgromadzeń publicznych oraz imprez masowych, a także w związku z przejazdami osób w nich uczestniczących, konieczności zapewnienia ochrony porządku publicznego i mienia obywateli w czasie akcji ratowniczych podczas katastrof naturalnych, awarii technicznych i zagrożeń epidemiologicznych lub ekologicznych, organizowania działań w ramach pościgów za niebezpiecznymi przestępcami oraz wydarzeń nadzwyczajnych wymagających natychmiastowego użycia zwiększonych sił policyjnych.

Szkolenia praktyczne dla policjantów wchodzących w skład VII Kompanii NPP KWP w Krakowie organizowane są cyklicznie. Doskonalenie umiejętności oraz zgranie całej kompanii są bardzo ważne, aby skutecznie działać w sytuacji kryzysowej.
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl