Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
14.05.2024 | Czytano: 181

Wiedza kluczem do bezpieczeństwa

10 maja Związek Euroregion Tatry wspólnie z Europejskim Ugrupowaniem Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. oraz Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu zorganizował konferencję pn. „Wiedza kluczem do bezpieczeństwa”, która odbyła się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu Tatry w Nowym Targu.

Wiedza kluczem do bezpieczeństwa
Otwarcia konferencji dokonał Przewodniczący Rady Związku Euroregion Tatry Bogusław Waksmundzki wraz z Dyrektorem Biura Związku Euroregion Tatry Michałem Stawarskim. W dalszej części konferencji Dyrektor Michał Stawarski zaprezentował informację na temat roli Euroregionu Tatry w zwiększaniu bezpieczeństwa na polsko-słowackim pograniczu poprzez realizację projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. 

Ścieżki rowerowe na pograniczu polsko-słowackim zrealizowane m.in. dzięki dofinasowaniu z Funduszy Europejskich przedstawiła menadżer projektów EUWT TATRY z o.o. Anna Sowińska, natomiast o bezpieczeństwie w poruszaniu się po ścieżkach opowiedział Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu asp. szt. Piotr Stanek. 

Podinsp. Wojciech Chechelski z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie omówił zasady odpowiedzialnego korzystania z internetu i mediów społecznościowych.

Na zakończenie podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zaprezentowała zawód policjanta oraz przedstawiła kolejne etapy rekrutacji do służby w policji.   

W Dniach Otwartych Funduszy Europejskich udział wzięli między innymi insp. Grzegorz Wyskiel Komendant Powiatowej Policji w Nowym Targu, Wicestarosta Powiatu Myślenickiego Rafał Kudas, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta  Nowy Targ Łukasz Knurowski, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowym Targu, Szkoły Podstawowej im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zębie, Szkoły Podstawowej im. Bronisława Czecha w Nowem Bystrem, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Murzasichlu oraz Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie

Konferencji towarzyszyły interaktywne stoiska policji oraz Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży biorącej udział w wydarzeniu.  

 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl