Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
13.05.2024 | Czytano: 413

Wyciągnął broń i strzelał w centrum miasta

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w okolicach Rynku Głównego w Krakowie oddał kilka strzałów z wiatrówki w kierunku przypadkowego mężczyzny. Sprawca usłyszał zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wyciągnął broń i strzelał w centrum miasta
3 maja w godzinach porannych do mężczyzny siedzącego na chodniku przy ul. Szewskiej w Krakowie podszedł inny mężczyzna, który po wymianie kilku zdań wyciągnął z kieszeni pistolet i oddał w jego kierunku kilka strzałów. Jak się okazało, była to wiatrówka strzelająca śrutami.

Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala, natomiast sprawca oddalił się z miejsca. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli m.in. zapisy ze wszystkich dostępnych monitoringów, na których  zarejestrował się wizerunek sprawcy.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie ustalili, gdzie napastnik może przebywać. 9 maja udali się do jednego z domów w zachodniej części miasta, gdzie zatrzymali podejrzewanego 29-latka. Tego samego dnia, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, następnie usłyszał  zarzut spowodowania uszczerbku na zdrowiu innej osoby. Dodatkowo jego zachowanie zakwalifikowane zostało jako występek o charakterze chuligańskim. 29-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl