Sobota, 18 maja | Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
04.05.2024 | Czytano: 195

Po ambitnej walce Polacy przegrali ze Słowacją

W piątek, 3 maja w Żylinie reprezentacja Polski zmierzyła się z mocną Słowacją, brązowymi medalistami ostatnich igrzysk olimpijskich. Gospodarze, w których składzie wystąpili zawodnicy NHL, wygrali 6:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Grzegorz Pasiut. We wtorek, 7 maja w Sosnowcu w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami świata elity Biało-Czerwoni zmierzą się z Danią.

Pierwsza tercja piątkowego starcia zdecydowanie należała do rywali. Najpierw gola strzelił Pavol Regenda, gracz Anaheim Ducks. W zespole naszych rywali byli także inni hokeiści NHL, kapitan drużyny Tomas Tatar, który w tym sezonie występował w Colorado Avalanche i Seattle Kraken. Bardzo dobrze prezentował się Simon Nemec z New Jersey Devils. Po 20. minutach było 4:0 dla rywali.

W drugiej nasz zespół zaczął grać zdecydowanie lepiej, uważniej w obronie i częściej atakował. Na bramkę Słowaków strzelali Mateusz Michalski, Patryk Wronka, Aron Chmielewski, czy Patryk Wajda, a najlepszą sytuację miał w końcówce Paweł Zygmunt, który z bliska próbował wpakować krążek do bramki. Nie udało się, ale początek kolejnej odsłony należał do Biało-Czerwonych. Po 28 sekundach trzeciej tercji podopieczni Roberta Kalabera cieszyli się z gola. Patryk Wronka idealnie podał do Grzegorza Pasiuta, a doświadczony gracz precyzyjnym uderzeniem zaskoczył bramkarza Stanislava Skorvanka. Później jednak gospodarze zdobyli dwa gole i ostatecznie wygrali 6:1.

Kibice oglądali jeszcze rzuty karne. Obie drużyny ćwiczą karne przed MŚ elity. Dobrze spisywał się wspomniany bramkarz Słowaków oraz John Murray. Polski bramkarz został tylko raz pokonany i Słowacy wygrali 1:0.

We wtorek, 7 maja w ArcelorMittal Park w Sosnowcu ostatni sprawdzian naszego zespołu przed wyjazdem do Ostrawy na mistrzostwa świata elity. Spotkanie z silną Danią, która regularnie gra wśród najlepszych drużyn globu, rozpocznie się o godz. 18:30.

Słowacja – Polska 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)
Regenda 3, Takac 4, Cehlarik 6, Cingel 14, Cehlarik 56, Hrivik 60 – Pasiut 41

SŁOWACJA: Skorvanek (Hlavaj) – Ivan, Grman; Takac, Hrivik, Cehlarik – Golian, Nemec; Tatar, Cingel, Lantosi – Petrovicky, Bucko; Regenda, Tamasi, Okuliar – Bacik, Kudrna; M. Suke, Fasko-Rudas, Kollar. Trener: Ramsay.
POLSKA: Murray (Zabolotny) – Ciura, Kolusz; Zygmunt, Pasiut, Wronka – Wajda, Kruczek; Chmielewski, Dziubiński, Michalski – Dronia, Kostek; Łyszczarczyk, Wałęga, Paś – Górny, Bryk; Urbanowicz, Starzyński, Smal. Trener: Kalaber.