Poniedziałek, 24 czerwca | Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
03.05.2024 | Czytano: 741

Katastrofa budowlana - jedna osoba nie żyje, ranne zostały dzieci

Brzescy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia w miejscowości Dębno. Na terenie prywatnej posesji zawaliła się jedna ze ścian budynku gospodarczego przygniatając będące w pobliżu osoby. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne.

zdj. ilustracyjne, M. Adamowski
zdj. ilustracyjne, M. Adamowski
1 maja w godzinach popołudniowych na terenie jednej z posesji w miejscowości Dębno podczas rozbiórki budynku gospodarczego doszło do niekontrolowanego zawalenia się jednej z jego ścian szczytowych przygniatając przebywające w pobliżu dwie kobiety i dwóch chłopców. Osobom poszkodowanym z pomocą ruszyli członkowie rodziny i osoby postronne, które wydostały ich spod gruzu. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które zabezpieczyły teren oraz udzieliły poszkodowanym niezbędnej pomocy.

W wyniku tego zdarzenia ucierpiały cztery osoby. Dwaj chłopcy w wieku 9 i 10 lat zostali przetransportowani do szpitala helikopterem lotniczego pogotowia ratunkowego. Do szpitala trafiła również 63-letnia kobieta. Niestety pomimo wysiłku służb ratunkowych życia czwartej poszkodowanej osoby, 36-letniej kobiety nie udało się uratować.

Wszystkie czynności na miejscu tragedii, w tym oględziny miejsca zdarzenia zostały wykonane przez policjantów pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Brzesku oraz biegłego z zakresu budownictwa. Śledczy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczynę tego tragicznego zdarzenia.


 
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl