Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
02.05.2024 | Czytano: 192

EKOwizja: nagrody rozdane (zdjęcia)

Anna Sroka z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym „Powiat Nowosądecki – moja EKOwizja” zorganizowanym dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Nowosądeckiego.

Nagrody zwycięzcom wręczał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Na konkurs wpłynęło 71 prac.
 
- Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i pokusili się o EKOwizję naszej przyszłości – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Prace były bardzo ciekawe, a pomysły zaskakujące i śmiałe. Mam nadzieję, że chociaż niektóre z nich uda się wprowadzić w życie.
 
Wyniki:
 
- I miejsce – Anna Sroka za pracę „Park & Ride – Stary Sącz” z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,
 
- II miejsce – Monika Sega za pracę „Krajobraz Piwnicznej-Zdrój – Góra Kicarz” z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu,
 
- III miejsce – Karolina Rachwalik za pracę „Ekologiczne domy w okolicy mostu w Kurowie” z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.
 
Wyróżnienie specjalne: Gabriela Garwol za pracę „Hotel – Rytro – Perła Południa” z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu.
 
Wyróżnienia dodatkowe: Wiktoria Filipowicz za pracę „Galeria Trzy Korony – Nowy Sącz” z Liceum Ogólnokształcące im. A. Grottgera w Grybowie; Róża Węglarz za pracę „Cieniawa” z Liceum Ogólnokształcące im. A. Grottgera w Grybowie; Paulina Michalik za pracę „Rożnów” z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej; Katarzyna Długosz za pracę „Park przy dworcu kolejowym w Nowym Sączu” z Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu; Katarzyna Zborowska za pracę „Rożnów” z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku; Emilia Chwast za pracę „Łącko” z Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku; Faustyna Dziedziak za pracę „Okolice Grybowa” z Zespół Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Grybowie; Karina Dąbek za pracę „Nawojowa” z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej; Oliwia Turska za pracę „Stróże” z Liceum Ogólnokształcące im. A. Grottgera w Grybowie.
 
Konkurs realizowany przez Powiat Nowosądecki w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” (LIFE-IP EKOMALOPOLSKA /LIFE19 IPC/PL/000005), finansowanego ze środków Programu LIFE UE oraz środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 
Prace oceniała Komisja w składzie: Justyna Tokarczyk, Monika Jackowicz-Nowak, Alicja Przybyszowska, Magdalena Pękala, Małgorzata Czop i Joanna Jasnos.
 
Fot. Maria Olszowska
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl