Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
27.04.2024 | Czytano: 490

11. edycja Pieniny Ultra-Trail za nami (zdjęcia)

Za nami 11. edycja Pieniny Ultra-Trail. W ubiegły weekend na starcie w Szczawnicy, Jaworkach i Tylmanowej stanęło 3349 biegaczy z 25 krajów świata. A w niedzielnych biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało 313 młodych adeptów biegania. Mimo złych prognoz, pogoda okazała się bardzo łaskawa dla biegaczy, a warunki na trasach wręcz wymarzone do biegania i osiągania dobrych rezultatów. Partnerem Strategicznym wydarzenia zostało Województwo Małopolskie, a Sponsorami Głównymi: PKO Bank Polski i marka On.

11. edycja Pieniny Ultra-Trail za nami (zdjęcia)
Rekordowa edycja 

To była rekordowa edycja biegów pod względem ilości uczestników zarówno na biegach dorosłych, jak i biegach dla dzieci i młodzieży. Aż 3662 biegaczy rywalizowało od piątku do niedzieli na 7 przygotowanych trasach zawodów od 6,5 do 97 kilometrów, a także w Mini Pieniny Ultra-Trail. - To była dla nas rekordowa edycja pod wieloma względami - mówi Kuba Wolski - Organizator biegów - Była to też dla nas ważna informacja dotycząca możliwości i kierunków rozwoju wydarzenia na najbliższe lata. Chcemy, żeby Pieniny Ultra-Trail rozwijały się, ale chcemy też, żeby działo się to w sposób zrównoważony zarówno jeśli chodzi o mieszkańców Miasta i Gminy, ale także naturalne środowisko, w którym mamy zaszczyt żyć. 

Centralne Mistrzostwa Polski 

Po raz drugi w historii i po raz drugi w Szczawnicy rozegrano centralne PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na aż 3 dystansach. W piątek zawodnicy rywalizowali w 6,5 kilometrowym biegu z Tylmanowej na Lubań, który w tej edycji był w randze Mistrzostw Polski w biegu górskim Vertical. 

W sobotę rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Mountain Classic na dystansie 20,6 km na Chyżej Durbaszce i Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Short Trail na 43,7 kilometrowej Wielkiej Prehybie. 

W Szczawnicy zjawili się najlepsi z najlepszych w Polsce, aby rywalizować o nominację do udziału w Mistrzostwach Europy, które obędą się w czerwcu w Annecy, we Francji. 

Mini Pieniny Ultra-Trail

Niedzielny poranek powitał nas 2 stopniami i deszczem ze śniegiem. Nie przeszkodziło to jednak 313 małym uczestnikom w starcie w Mini Pieniny Ultra-Trail. Zawody odbyły się w Parku Dolnym w Szczawnicy tuż przy Hotelu Maria, który jest oficjalnym Sponsorem wydarzenia. - Mini Pieniny Ultra-Trail to wielkie święto dzieci i młodzieży. To jedno z największych, jeśli nie największe tego typu wydarzenia w Polsce. Od samego początku chcieliśmy, żeby biegi odbywały się w niedzielne przedpołudnie. Dzięki temu mogą wziąć w nim udział całe rodziny - mówi Eliza Czyżewska, organizatorka wydarzenia. 

Dziękujemy!

- To była dla nas rekordowa pod wieloma względami edycja Pieniny Ultra-Trail - mówi Bartosz Ciesielka - organizator Pieniny Ultra-Trail. - Zorganizowanie tak dużego wydarzenia międzynarodowej rangi w górach to ogromne i bardzo trudne przedsięwzięcie, w które zaangażowane są setki osób i wiele organizacji. Dlatego raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, Firmom i Instytucjom, które wspierały nas w trakcie realizacji. Bez tak wielkiego wsparcia, otwartości i serdeczności ze strony mieszkańców, firm i instytucji z Miasta i Gminy Szczawnica, ale także wielu miejsc w Polsce, nie byłoby możliwe zorganizowanie tak dużego i ważnego wydarzenia. Dziękujemy bardzo! 

Do zobaczenia za rok!
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl