Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
17.04.2024 | Czytano: 272

Mistrzostwa Świata U18. Polacy pokonali groźnych Brytyjczyków

To była udana inauguracja w wykonaniu reprezentacji Polski Juniorów. W środę, 17 kwietnia w Mistrzostwach Świata U18 Dywizji IIA w Sosnowcu Biało-Czerwoni wygrali z silną kadrą Wielkiej Brytanii 6:4. Hat-tricka zaliczył Olaf Zachariasz. W czwartek o godz. 20 rozpocznie się mecz z Serbią. Wejściówki są wciąż dostępne w portalu KupBilet.pl.

Nasza drużyna znakomicie rozpoczęła premierowy mecz turnieju. Po pierwszej tercji Polacy prowadzili 3:0. Brytyjczycy byli zaskoczeni skuteczną grą podopiecznych Andreia Gusova. W drugiej odsłonie rywale jednak zaczęli odrabiać straty. W 31. minucie było już 3:2. Trener Biało-Czerwonych wziął wtedy czas. - Zrobiłem to, aby uspokoić chłopaków. Ja nie denerwowałem się, bo po tylu latach pracy jestem przyzwyczajony do tego, że w młodzieżowym hokeju wynik może się bardzo szybko zmienić – zaznaczał Gusov. 

W 41. min było już 3:3. - W drugiej tercji zaczęliśmy grać zbyt późno i zostaliśmy ukarani, ale później wzięliśmy się w garść – ocenił bohater meczu Olaf Zachariasz, który strzelił trzy gole i miał bardzo duży udział w wygranej 6:4. - Pochodzę z Sosnowca i świetnie się czuję na tym lodowisku – dodał napastnik. 

- Kibice mocno nas wspierali, mimo że to był środek tygodnia, przyszło sporo widzów. Mimo błędów pokazaliśmy, że potrafimy grać i wygrywać. Po sparingach z Łotwą i Słowacją, gdzie tempo było szybsze, byliśmy przygotowani na starcie z Wielką Brytania – podkreślił kapitan Patryk Hanzel.

W czwartek o godz. 20:00 Polacy zagrają z Serbią. 

Na spotkania Biało-Czerwonych będzie można również wejść za darmo oddając plastikowe butelki. Akcja jest organizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami w Sosnowcu, do którego należy osiem butelkomatów stojących na terenie Sosnowca. Jeden z nich znajduje się na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – ArcelorMittal Park (lista wszystkich automatów znajduje się na stronie internetowej mpgo.sosnowiec.pl).

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo Sportu i Turystyki jest także Partnerem Instytucjonalnym Mistrzostw. Gospodarzami imprezy są z kolei Miasto Sosnowiec i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.


Wielka Brytania – Polska 4:6 (0:3, 2:0, 2:3)
Clarke 30, Edwards 31, Salisbury 41, O'Brien 53 - Petrażycki 5, Zachariasz 8, Petrażycki 20, Wojciechowski 50, Zachariasz 55, 60

TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIORÓW U18 DYWIZJI IIA
ArcelorMittal Park w Sosnowcu 

Czwartek, 18 kwietnia
Chorwacja – Wielka Brytania, godz. 13:00
Rumunia – Holandia, godz. 16:30
POLSKA – Serbia, godz. 20:00

Sobota, 20 kwietnia
Wielka Brytania – Serbia, godz. 13:00
POLSKA – Rumunia, godz. 16:30
Chorwacja – Holandia, godz. 20:00

Niedziela, 21 kwietnia 
Rumunia – Wielka Brytania, godz. 13:00
Serbia – Chorwacja, godz. 16:30
Holandia – POLSKA, godz. 20:00

Wtorek, 23 kwietnia 
Serbia – Rumunia, godz. 13:00
Wielka Brytania – Holandia, godz. 16:30
POLSKA – Chorwacja, godz. 20:00
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl