Piątek, 21 czerwca | Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
10.04.2024 | Czytano: 213

Wyścigi robotów, energorowery i warsztaty dla dzieci

Sadzenie roślin, energorowery, gry planszowe, wyścigi robotów – te i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników akcji „W dobrym klimacie”, organizowanej 20 kwietnia w Galerii Bronowice. Program wydarzenia wypełniony jest kreatywnymi warsztatami, zabawami i konkursami, podczas których dzieci dowiedzą się, jak dbać o planetę.

Wyścigi robotów, energorowery i warsztaty dla dzieci
Nawet najprostsze działania na rzecz środowiska mają sens, a dbanie o planetę to naprawdę świetna zabawa. Przekonają się o tym uczestnicy wydarzenia „W dobrym klimacie”, które odbędzie się już w najbliższą sobotę w Galerii Bronowice. Kreatywne aktywności realizowane będą w pięciu strefach tematycznych. W pierwszej z nich - „Przetwarzaj surowce” – najmłodsi poznają zasady recyclingu oraz sprawdzą swoją wiedzę w quizie z nagrodami. Przy kolejnym stanowisku - „Szanuj wodę” – dzieci dowiedzą się, jak na co dzień oszczędzać jeden z najcenniejszych surowców, a także wezmą udział w grze planszowej „Wodna Przygoda” i zabawie edukacyjnej. O merytorykę zadbają przedstawiciele Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Kraków. Z kolei w strefie „Szanuj zieleń” najmłodsi będą mieli szansę poznać lepiej świat flory, zasadzić swoją własną roślinkę, a także ozdobić doniczkę, którą później zabiorą do domu. Natomiast przy punkcie „Oszczędzaj energię” prawdziwa gratka czekać będzie na miłośników futurystycznych gadżetów.  Uczestniczy obejrzą tu emocjonujący wyścig solarnych robotów. Pokaz ma nie tylko dostarczyć rozrywki, ale przede wszystkim skłonić do refleksji nad potęgą energii słonecznej. 

W Galerii Bronowice nie zabraknie również aktywności dla nieco starszych. W „Strefie Mobilności” zarówno dzieci, jak i dorośli, będą mogli skorzystać ze specjalnych energorowerów, które rozświetlają się, gdy napędzane są siłą mięśni. Chętni sprawdzą swoją sprawność fizyczną, a przy okazji będą mieli szansę wesprzeć potrzebujących. Za każdy przejechany kilometr Galeria Bronowice przekaże 60 zł dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. 

Dla dorosłych uczestników wydarzenia przygotowano też upominki. Za zakupy za min. 200 zł, zrealizowane w sklepach w Galerii Bronowice, klienci otrzymają płócienne torby z grafiką przygotowaną przez ilustratorkę Katarzynę Bogucką. Aby odebrać nagrodę, należy zgłosić się do Punktu Obsługi Promocji oraz zarejestrować paragon. 

Akcja „W dobrym klimacie” odbędzie się 20 kwietnia, w godz. 12:00-18:00, w Galerii Bronowice.
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl