Czwartek, 13 czerwca | Imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji
09.04.2024 | Czytano: 184

40 kilometrów Odcinków Specjalnych na Memoriale w Wieliczce

Dokładnie 39,96 kilometra – tyle liczyć będzie 12 Odcinków Specjalnych Orlen Oil 8. Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend (12 – 14 kwietnia) w Wieliczce i okolicach

Fot. Marcin Kaliszka
Organizatorzy z Automobilklubu Krakowskiego opublikowali listę zgłoszeń, na której widnieje 47 załóg. Jak co roku wśród zawodników nie zabraknie ubiegłorocznych Mistrzów Polski zarówno w rajdach, jak i wyścigach górskich. W przygotowanie i realizację rajdu po raz kolejny włączyły się samorządy Powiatu Wielickiego i Miasta i Gminy Wieliczka.

Załogi będą podzielone, zgodnie z parametrami technicznymi aut na trzy klasy: najmocniejszą jest Kl. 3, w której zgłoszono aż 19 aut. Z numerem 1 na starcie pojawi się ubiegłoroczny Mistrz Polski w wyścigach górskich Waldemar Kluza, pilotowany przez Adama Gładysza (Hyundai I20 N Rally 2), zwycięzca rajdu z 2017.  W stawce najmocniejszych aut pojawią się także Michał Tochowicz, Jakub Ulanowski, Radosław Ćwięczek, Mateusz Gołek, Michał Ratajczyk, Andrzej Szepieniec, Rafał Kręcioch, Hubert Kowalczyk, Daniel Stawiarski, Piotr Ozga, Mieszko Musiał, Michał Skrzypczyk, Paweł Petrys (szykuje się wielko powrót do rajdów dawnego mistrza!), Grzegorz Olchawski, Mariusz Polak, Marek Suder, Piotr Kiepura i Andrzej Kalitowicz. To kierowcy, których pilotować będą tak znani przed laty, aktywni do dziś   zawodnicy jak Maciej Wisławski, Artur Skorupa czy Przemysław Bosek. W gronie pilotów pojawi się m.in.  znacznie młodszy od utytułowanych kolegów Leon Zardzewiały, Wicemistrz Polski w wyścigach górskich, które swoje wyścigowe tytuły w zeszłym roku zdobył nie mając jeszcze prawa jazdy!

Dzielący swój czas pomiędzy rajdy a wyścigi górskie Piotr Ilnicki wystawia w tym roku aż 8 załóg. Wśród kibiców oglądających od 2007 wielickie Memoriały są zarówno fani rajdów jak i wyścigów górskich, obserwujący rywalizację kierowców startujących w obu dyscyplinach. W tym roku miłośnicy gór dopingować będą 16 kierowców, którzy przewinęli się przez Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski.

Rajd rozpocznie się od piątkowego Odbioru Administracyjnego i Badania Kontrolnego, na starcie pierwszego OS na terenie Strefy Ekonomicznej w Węgrzcach Wielkich załogi pojawią się w sobotę o godz. 12:23. Kolejne sobotnie  Odcinki Specjalne to: OS 2 Węgrzce Wielkie (g. 14:23) i wieczorne, rozgrywane w centrum Wieliczki: OS 3 Wieliczka Rynek 1 (g. 19:00) i Wieliczka Rynek 2 (g. 20:30).

Niedziela 14 kwietnia to trzykrotnie przejeżdżany OS Brzegi, którego trasę w porównaniu z ubiegłymi latami nieco zmodyfikowano, podwyższając jej trudność techniczną (g. 11:30, 12:50 i 14:10), trzy przejazdy OS Węgrzce Wlk. Strefa (g. 11:45, 13:05 i 14:25). Najwięcej kibiców obserwować będzie w niedzielę przejazdy znów poprowadzonego przez Wieliczkę odcinka Solne Miasto (g. 12”08 i 13:28). Wjazd pierwszej załogi na zlokalizowaną w Strefie Serwisowej metę (teren Dworca PKS w Wieliczce ul. Dembowskiego 7) planowany jest na godz. 14:45, rozdanie nagród tradycyjnie odbędzie się w hali Solnego Miasta ok. g. 16:15.

Tradycją ostatnich edycji memoriałów w Wieliczce są piątkowe spotkania z gwiazdami sportów motorowych. W tym roku o godz. 18:30 w Mediatece pojawi się Andrzej Dąbrowski, jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych, który karierę kierowcy rajdowego rozpoczął w 1957 r, po raz ostatni stanął na podium rajdu (Rajd Żubrów 2016) po prawie 60 latach od debiutu. 

Szczegółowe informacje o Orlen Oil 8 Rajdzie Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dostępne będą na stronie internetowej www.superos.pl, wyniki na żywo śledzić będzie można na stronie www.wyniki-online.pl
Źródło mat. prasowy

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl