Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
07.04.2024 | Czytano: 133

Ewy Błachnio Rzecz Solowa

Tej wiosny Teatr KTO szykuje się prawdziwą petardę komediową. W połowie kwietnia w premierowym one woman show na krakowskiej scenie wystąpi Ewa Błachnio, znana w całym kraju gwiazda, która od lat bawi publiczność błyskotliwym i pełnym ironii żartem.

fot. Robert Grablewski
12 kwietnia o godz. 19:00 krakowski Teatr KTO zaprasza na kolejną premierę. Na scenie wystąpi Ewa Błachnio, stand-uperka, twórczyni kabaretowa, która przez 14 lat występowała z Kabaretem Limo oraz gwiazda telewizyjnych programów rozrywkowych takich jak „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz „Dancing with the Stars Taniec z gwiazdami”. Pierwszy raz w swojej karierze pokaże ona ONE WOMAN SHOW przygotowane w konwencji teatralnej. 

„Ewy Błachnio Rzecz Solowa”, bo taki tytuł nosi spektakl znanej stand-uperki pokazany zostanie tylko trzy razy w Teatrze KTO w Krakowie – 12 kwietnia o godz. 19:00 oraz 13 i 14 kwietnia o godz. 20:00. 

Bilety dostępne w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47, kasa@teatrkto.pl oraz online

Czego mogą spodziewać się widzowie?

„Rzecz Solowa” powstaje w przekonaniu, że gdyby Schaeffer z Brechtem byli kobietami w Polsce i wspólnie czekali na Godota, absolutnie w niczym nie przypominałoby to tego, co szykuje Błachnio. 

To spektakl balansujący na granicy stand-upu i teatru – zabawny, choć chwilami rozdzierająco prawdziwy. O życiu – naszym, współczesnym, podporządkowanym social mediom i przymusowi sukcesu. O spełnianiu marzeń i chodzeniu „na skróty”. O miłości i jej poszukiwaniach. Spektakl o byciu kobietą w XXI-wiecznej Polsce, przeplatany nurtującym chyba nas wszystkich pytaniem – co tu się „odJaniePawla”?!

Przed Państwem Stand-uperka w Teatrze. 

Z estradą związana od 15 roku życia, znana z kabaretu Limo, wieloletniej działalności telewizyjnej (jako aktorka, scenarzystka, reżyserka, a nawet montażystka!) od kilku lat zakochana w stand-upie miłością ognistą, a do tego ogniście odwzajemnioną! Co nie bez znaczenia — na scenę kabaretową trafiła dzięki marzeniu o aktorstwie dramatycznym; marzeniu zrealizowanym – z dyplomem i angażami w teatrach w całym kraju. 

I ta plątanina wątków przywodzi nas do „Ewy Błachnio Rzeczy Solowej” – kameralnej, choć multimedialnej, spektakularnej, a jednak wciąż minimalistycznej podróży ścieżką między teatrem, telewizją, estradą, a skleconymi z kilku palet i mikrofonu klubami stand-udowymi gdzieś na wschód od Radomia.

Spektakl to szczery i oparty wyłącznie na faktach z życia artystki – no chyba, że zmyślonych… ale „przecież nie możemy pozwolić, żeby prawda przeszkodziła nam w opowiedzeniu dobrej historii”, nieprawdaż?

-- -- -- 

Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Ewa Błachnio

Koprodukcja: Ewa Błachnio i Teatr KTO

Koordynacja produkcji : Agnieszka Skowronek

Premiera: 12 kwietnia 2024

Czas trwania: 60 minut 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl