Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
03.04.2024 | Czytano: 209

Syryjczyk z lewym paszportem młodej kobiety

W niedzielę wieczorem po przylocie samolotu rejsowego z Aten, funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie - Balicach wszczęli kontrolę legalności pobytu wobec 27-letniego cudzoziemca deklarującego narodowość syryjską. Mężczyzna został zatrzymany.

Cudzoziemiec w trakcie legitymowania posłużył się cudzym oryginalnym greckim dowodem osobistym z przerobionym wizerunkiem. 

Dodatkowo okazało się, że dokument jest zastrzeżony i podlega zatrzymaniu oraz figuruje w bazie Interpol, jako utracony w czerwcu ubiegłego roku przez … 27-letnią Greczynkę.

W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymany cudzoziemiec posiada własny syryjski paszport. Obywatel Syrii został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom do RP. Użył przerobionego dokumentu, mając na celu wprowadzenie w błąd funkcjonariusza SG,  co do swojej tożsamości, poprzez posłużenie się oryginalnym dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby.

W trakcie przesłuchania w charakterze podejrzanego Syryjczyk przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się orzeczonej w postępowaniu karnym karze, tj. 9 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata, podanie wyroku do publicznej wiadomości przez umieszczenie na tablicy ogłoszeń Sądu przez okres 30 dni, przepadek dowodów rzeczowych oraz obowiązek pokrycia kosztów postępowania sądowego.
Źródło Straż Graniczna

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl