Czwartek, 25 lipca | Imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba
03.04.2024 | Czytano: 300

Dwóch poszukiwanych zatrzymano na krakowskim lotnisku

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach zatrzymali dwóch Polaków. Mężczyźni byli poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości. Jeden z nich był deportowany z Królestwa Niderlandów, a dane drugiego widniały w bazach danych, jako osoby poszukiwanej.

Dwóch poszukiwanych zatrzymano na krakowskim lotnisku
W niedzielę 31 marca z Amsterdamu powrócił 41-letni Polak pochodzący z Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna wyjechał z Polski w 2010 r. do Królestwa Niderlandów, skąd został deportowany za nielegalny pobyt na terytorium. Polak był poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju, celem zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listów gończych wydanych przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju. Ciążyła na nim łączna kara 2,5 roku pozbawiania wolności, w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości, groźbą karalną oraz uszkodzeniem ciała.

Natomiast wywodzący się z Będzina 40-letni obywatel RP przyleciał z Bristolu w Anglii. Poszukiwany był przez Komendę Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej, w celu ustalenia miejsca pobytu, a następnie zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego. Na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Sosnowcu, miał odbyć zastępczą karę pozbawienia wolności w wymiarze 90 dni, w związku ze zniszczeniem cudzej rzeczy.

Obaj zatrzymani Polacy - po zakończeniu czynności służbowych przeprowadzonych przez strażników granicznych z Krakowa-Balic - zostali osadzeni w Areszcie Śledczym w Krakowie.

 
Źródło Straż Graniczna

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl