Czwartek, 18 kwietnia | Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
02.04.2024 | Czytano: 379

Prosto w drzewo na podwójnym gazie

Niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który wyjeżdżając ze sklepu uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku kolizji z przeszkodą doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki i aktualnie przebywa w szpitalu.

W Wierzchosławicach kierowca Hondy uderzył w przydrożne drzewo. Świadek zdarzenia przekazał policji, że wyczuwa od kierowcy silną woń alkoholu, a ten nie jest w stanie wyłączyć silnika, jak również wyjść z samochodu. Na miejsce skierowano policjantów ruchu drogowego tarnowskiej Policji, którzy po przyjechaniu zastali już udzielających pierwszej pomocy ratowników medycznych oraz strażaków.

Kierowca został poddany badaniu trzeźwości, a urządzenie wskazało zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu na poziomie 1,73 mg/l, co daje go niemalże 3,5 promila w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna wyjechał kilka chwil wcześniej ze sklepu i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia w drzewo doznał on obrażeń twarzoczaszki. W związku z tym, 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego został przetransportowany do szpitala. Policjanci w myśl nowych przepisów zabezpieczyli jego samochód na parkingu strzeżonym.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i konfiskata pojazdu stanowiącego jego własność.
Źródło Małopolska Policja

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl