Piątek, 14 czerwca | Imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana
12.03.2024 | Czytano: 178

Małopolski Festiwal Podróżniczy już w ten weekend

Małopolski Festiwal Podróżniczy 50°N zbierze wielu podróżników i zapewni wspaniale doświadczenia wszystkim uczestnikom.

zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu
W weekend, od 14 do 17 marca odbędzie się Małopolski Festiwal Podróżniczy, który zacznie się od Wielkiej Lekcji Geografii w Bochni, aby nastąpienie po spotkaniu z Tomaszem Michniewiczem w Muzeum im. Prof. Stanisława Fischera, mógł przenieść się „solnym mostem” do Wieliczki. Już po raz czwarty odbywać będzie się w Wielickiej Mediatece, gdzie impreza potrwa przez cały weekend. 

Wielkie otwarcie odbędzie się w piątek, 15 marca, o godzinie 18, zaczynając od występu Łukasza Pająka i jego wyprawie kajakiem po rzece Kolorado, a następnie pojawia się Jan Skulicz i Karolina Korusiewicz, którzy opowiedzą o podróżach rowerem po Azji. Poza licznymi występami gości festiwalu, odbędą się również warsztaty tematyczne, które dla biorących udział będą bezpłatne. Cała impreza zakończy się w niedziele. 
Partnerem Głównym Festiwalu 50°N jest Województwo Małopolskie, Partnerami Organizacyjnymi zaś Miasto i Gmina Wieliczka i Miasto Bochnia. Partnerami Złotymi wydarzenia są PKO Bank Polski oraz Grupa Luzar i California Center z Wieliczki. Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie PRO-TUR Mediateka – Biblioteka Miejska w Wieliczce oraz Kino Wielicka Mediateka. Partnerami wydarzenia są: Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, Wielickie Centrum Kultury i Wielicki Ośrodek Sportu.


Opracowanie: Weronika Karnafel
 
Źródło www.malopolska.pl

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl