Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
12.03.2024 | Czytano: 191

Śmiertelny wypadek Jabłonce. 16-latek nie miał prawa jazdy

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielny wieczór w Jabłonce.

Jak wstępnie ustaliła policja, 16-latek na motocyklu wjechał w idącą drogą 81-letnią kobietę. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, jednak pomimo udzielanej pomocy kobiety nie udało się uratować. Poniosła śmierć na miejscu. Nastolatek był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Motocykl nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

- Policjanci ruchu drogowego z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu wykonali czynności procesowe. Zabezpieczono ślady, ustalono świadków, wykonano oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny i zdjęcia. Motocykl został zabezpieczony do dalszych czynności procesowych na parking strzeżony. Na czas prowadzonych czynności droga była całkowicie zablokowana. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego będą wyjaśniane przez policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce podczas prowadzonego postępowania - informuje podkom. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

r/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl