Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
09.03.2024 | Czytano: 174

Pieniądze na stabilizację osuwiska

Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował, że Rabka-Zdrój otrzyma 4,8 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa na stabilizację osuwiska. Uaktywniło się ono pod koniec września 2022 r. Winą obarczano zarówno powadzone przez PKP prace przy modernizacji torowiska, jak i intensywne opady deszczu, powodujące liczne spękania w pasie drogowym ul. Zakopiańskiej.

zdj. Piotr Kuczaj
Może ruszać naprawa zamkniętej drogi do Rabki-ZdrojuPrzypomnijmy - Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął już przetarg na stabilizację osuwiska i naprawę drogi na odcinku ponad 100 metrów, która jest zamknięta od ponad roku. 

PKP zabezpieczyło palami mur pod drogą - celem umocnienia terenu i zabezpieczenia przed dalszym osuwaniem się. Na zlecenie samorządu wykonana zostanie stabilizacja drogi, co ochroni położone wyżej budynki. Ostatnim etapem prac będzie odbudowa drogi na zamkniętym odcinku. 

Jak informuje wojewoda Krzysztof Jan Klęczar - przyznane środki - czyli prawie 5 mln - to efekt wniosku, który skierował do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

W poniedziałek 11 marca w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju podpisana zostanie umowa pomiędzy wojewodą a burmistrzem Leszkiem Świdrem - potwierdzająca przyznanie dofinansowania. 

s/

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl