Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
06.03.2024 | Czytano: 167

B-Girl Julianna i B-Boy Wigor zwycięzcami Red Bull Bc One Cypher (zdjęcia)

Najważniejsze zawody breakingowe w Polsce, które odbyły się w weekend w Krakowie są przepustką do Światowych Finałów Red Bull BC One w Rio de Janeiro.

fot. Gniewko Głogowski
3 marca w Klubie Studio w Krakowie podczas Red Bull BC One Cypher zatańczyli najlepsi b-boys i b-girls w Polsce. Po zaciętych, pełnych emocji bitwach ze zwycięstwa mogli cieszyć się Julia Malek, znana na scenie breakingowej jako b-girl Julianna i Igor Wypiór, czyli b-boy Wigor. Tym samym wywalczyli oni awans do zawodów Red Bull BC One World Final, które odbędą się grudniu w Rio de Janeiro. Wcześniej breaking zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska na igrzyskach w Paryżu.

Na parkiecie w krakowskim klubie Studio od wczesnych godzin porannych mogliśmy oglądać w sumie 127 osób, które walczyły o awans do części głównej Red Bull BC One Cypher Poland 2024.  Ostatecznie wśród b-boys byli to: Kangur, Myśliwy, Gieras, Geru, Mak, Minigun, Arczoliniks 3000, Wigor, Nor, Monster, Bartek z Wągrowca, MadMax, Jee Ess, Nike One Do, Soul Cream Rock i Rafmal.  W gronie najlepszych b-girls znalazły się z kolei: Paulina, Bara, Anka, Julianna, Emka, 2U, Mery Berry i Tuśka. Po serii spektakularnych pojedynków najlepszymi w swoich kategoriach okazali się Wigor i Julianna. W grudniu czeka ich wyprawa do Rio De Janeiro, gdzie będą reprezentować nasz kraj w światowym finale.

– W zeszłym roku odpadłam już w pierwszej bitwie w eliminacjach, mimo że czułam, że byłam świetnie przygotowana, na sto procent, poukładane sety itd. Dlatego w tym roku podeszłam do tego inaczej. Totalnie na luzie. Pracowałam wcześniej z psychologiem sportowym, by zminimalizować stres przed wydarzeniem. Red Bull BC One od dzieciństwa był dla mnie ważną imprezą. Chciałam więc do tego cyphera podejść z otwartą głową – przede wszystkim bawić się, bawić się muzą. Pomogła mi też w tym super energia, którą czułam dzisiaj od publiczności – mówiła b-girl Julianna zaraz po zwycięstwie.

Również b-boy Wigor nie krył szczęścia ze swojego tegorocznego wyniku na turnieju.

– Niesamowite uczucie! Gdy wygrywałem pierwszy raz, to było to dla mnie super uczucie. Teraz, gdy wygrałem Red Bull BC One Cypher Poland po raz drugi, to jest to dla mnie potwierdzenie, że nie tylko trzymam poziom, ale też progresuję. Dodatkowo cieszę się, że ta wygrana daje mi bilet do Brazylii, do Rio de Janeiro, bo jestem zakochany w tym miejscu i będzie super tam wrócić. Każdy z finałów Red Bull BC One był dla mnie cennym doświadczeniem i cieszę się, że mogę takich doświadczeń zbierać jak najwięcej. Bo czym będę miał ich więcej, tym lepiej będzie mi szło na scenie – mówił Wigor na gorąco.

Rok 2024 jest szczególny dla breakingu. 40 lat po tym jak taniec ten pierwszy raz pojawił się przed oczami całego świata  za sprawą występu b-boyów u boku piosenkarza Lionela Richie, który zamykał igrzyska w Los Angeles, zrodzony na amerykańskiej ulicy breaking powraca na olimpijskie salony. Ale już nie jako dodatek. Po raz pierwszy w historii dyscyplina ta zostanie włączona do programu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Polacy wciąż mają szanse zakwalifikować się na igrzyska. 

Partnerami wydarzenia były Garmin i got2b

fot. Gniewko Głogowski, Domink Czerny
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl