Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
05.03.2024 | Czytano: 57

Finał Pucharu Zakopanego (zdjęcia)

Warunki nie były łatwe: podmuchy wiatru, temperatura odczuwalna oraz mgła nie ułatwiały narciarzom rywalizacji. Nie zważając na aurę uczestnicy finałowych zawodów jubileuszowego 10. Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim na PKL Kasprowy Wierch dali radę.

mat. prasowe
Na stoku sportowa rywalizacja, a na wręczeniu nagród gorąca, przyjacielska atmosfera. Takie właśnie jest od dziesięciu lat to sportowe wydarzenie organizowane przez Miasto Zakopane, zakopiańskie stacje narciarskie oraz Zakopiańskie Centrum Kultury.  

Zawodnicy nie zawiedli i rano licznie pojawili się w Kużnicach. Słońce raz po raz wychodziło zza chmur, odkrywając  widoki, jak zawsze, zapierające  dech w piersiach. 

Niedzielne wydarzenie, zakończyło tegoroczną walkę o Puchar Zakopanego dla narciarzy-amatorów. W finałowej rywalizacji wzięło udział prawie 40 dorosłych narciarzy. Mimo tego, że pogoda nie rozpieszczała, było mnóstwo zabawy, rozgrzewającej sportowej rywalizacji i wielkie świętowanie przy torcie.

Jak co roku byli z nami nasi przyjaciele - Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszka Nowak - Gąsienica, która kibicowała narciarzom, aby chwilę później doceniając ich zmagania osobiście im pogratulować. Dziękowała też serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Była też okazja,  aby powspominać  ostatnich dziesięć  lat  z Pucharem. Gościliśmy pomysłodawcę tego zakopiańskiego narciarskiego święta - Łukasza Dorulę. Rozmawialiśmy z uczestnikami  o tym jak jeszcze ulepszyć formułę wydarzenia i wprowadzić w życie  nowe pomysły. 

Dla zwycięzcy, którym w tym roku został Alfred Biel rocznik 1942 ze Skoczowa i 36 najlepszych zawodników  tegorocznej edycji Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim partner wydarzenia  Marka SALOMON przygotowała vouchery do zrealizowania w sklepie firmowym w Zakopanem w Galerii przy ul. Krupówki 40,. 

Natomiast dla czołówki najlepszych zawodników Vola Racing Malczewski Sport ufundował nagrody rzeczowe i vouchery. 

Wszyscy zdobywcy nagród mogli liczyć na dodatkowe upominki – kosze pełne rozmaitości przygotowane już kolejny rok z rzędu przez Herbaciarnię TEA TIME zlokalizowaną w Galerii przy ul. Krupówki 40, 

Łączna wartość samej puli nagród finansowych to 32 tysiące złotych. 

Dziękujemy zakopiańskim stacjom narciarskim: Ośrodkowi Narciarsko Rekreacyjnemu HARENDA, Stacji Narciarskiej SZYMOSZKOWA oraz gospodarzowi tegorocznego finału stacji PKL Kasprowy Wierch. 

Rywalizacja o Puchar Zakopanego zakończona. 

Do zobaczenia już w kolejnym sezonie zimowym.
 

Zakopiańskie Centrum Kultury
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl