Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
04.03.2024 | Czytano: 176

3. Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi. Czy torunianie to wykorzystają?

We wtorek, 5 marca odbędą się trzecie mecze ćwierćfinałowe TAURON Hokej Ligi. Nieoczekiwanie w najlepszej sytuacji jest KH Energa Toruń. W weekend Stalowe Pierniki dwukrotnie pokonały w Jastrzębiu-Zdroju utytułowanego rywala i mają duże szanse na awans do półfinału.

Hokejowi kibice są też bardzo ciekawi konfrontacji na Stadionie Zimowym w Sosnowcu, bo w sobotę Zagłębie pewnie pokonało mistrzów Polski z Katowic. Arcyciekawie zapowiada się również mecz pomiędzy Comarch Cracovią a Re-Plastem Unią Oświęcim. W ostatniej parze Szarotki zamierzają zrewanżować się tyszanom za dwie wyjazdowe porażki. 

Dwa pierwsze starcia ćwierćfinałowe pokazały, że hokeiści KH Energa Toruń są bardzo dobrze przygotowani do play-offów. Stalowe Pierniki dwukrotnie pokonały na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie. Znakomicie spisał się bramkarz Mateusz Studziński, który na początku pierwszego spotkania zastąpił kontuzjowanego Juliusa Pohjanoksę. W sobotnim meczu obronił wszystkie 49 strzałów! - Mieliśmy sporo szczęścia – mówił skromnie, dodając, że w Jastrzębiu-Zdroju czuł się jak u siebie ze względu na doping kibiców z Torunia. We wtorek gospodarze na pewno mogą liczyć na duże wsparcie fanów. 

Podobnie będzie w Sosnowcu, gdzie klub spodziewa się kompletu widzów na spotkaniu z GKS Katowice. Przed rozpoczęciem play-offów i po pierwszym meczu wygranym pewnie przez katowiczan, wydawało się, że w konfrontacji mistrza sezonu zasadniczego z ósmą drużyną ligi nie będzie żadnych niespodzianek. Tymczasem w sobotę w Satelicie dominowali goście, którzy zwyciężyli aż 4:1. - W sezonie zasadniczym zdobyliśmy 47 punktów więcej od Zagłębia i musimy to udowadniać w każdym kolejnym meczu – zaznacza Jakub Wanacki, gracz katowickiej drużyny. 

W starciu Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim jest remis 1-1. W piątek zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawiły po sobie Pasy, które wygrały 5:3. Mecz numer dwa był bardzo wyrównany, a Unia wygrała w karnych. Jak będzie we wtorek? Hokeiści z Krakowa są zadowoleni ze stanu rywalizacji i swojej postawy, chociaż twierdzą, że w meczach nr 3 i 4 muszą częściej strzelać na bramkę.

W parze Podhale Nowy Targ – GKS Tychy drużyna ze Śląska prowadzi 2-0, ale pierwsze spotkanie pokazało, że Szarotki są groźnym zespołem. W piątek tyszanie wygrali po dogrywce. 


Wszystkie mecze ćwierćfinałowe są transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Ćwierćfinały TAURON Hokej Ligi

Trzecia seria meczów - Wtorek, 5 marca 

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy, godz. 18:00

Stan rywalizacji: 0-2

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 1-1

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 2-0

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 1-1


Czwarta seria meczów - Środa, 6 marca

PZU Podhale Nowy Targ – GKS Tychy, godz. 18:00

Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:30

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice, godz. 18:30
Źródło PZHL

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl