Niedziela, 19 maja | Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
25.02.2024 | Czytano: 236

"Jak spieprzyliśmy wszystko” - najnowsza premiera w Teatrze KTO

Już 22 i 23 marca 2024 r. na podgórskiej scenie przy ul. Zamoyskiego 50, Katarzyna Chlebny, znana m.in. z fenomenalnych ról Rity Marley w spektaklu „Byłam żoną Boba Marleya” czy Kory w przedstawieniu „Kora. Boska”, wystąpi wraz z znakomitym aktorem Grzegorzem Łukawskim, na co dzień związanym z Teatrem im. Juliusza Słowackiego, w premierowym spektaklu muzycznym „Jak spieprzyliśmy wszystko” wg scenariusza i w reżyserii Pawła Szumca.

fot. Robert Siwek
Na scenie zobaczyć będzie można również zespół Towarzysze Broni w składzie: Aleksander Brzeziński, Damian Mielec i Jakub Nieć. Obecność takich artystów jest gwarancją niesamowitej, teatralnej i muzycznej energii. Zapowiada się prawdziwy hit.

„Jak spieprzyliśmy wszystko” na motywach pracy Toma Phillipsa „Ludzie. Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko”

Słowno-muzyczny seans, w którym twórcy przyglądają się zdarzeniom i ideom, kształtującym od tysiącleci zręby naszej cywilizacji, by postawić pytanie: dlaczego jako ludzkość popełniamy bez końca te same błędy? Skompromitowane idee: m.in. demokracji, religii, rewolucji; wybuchające wciąż wojny i panoszące się pseudonaukowe fantasmagorie, dzielące ludzi na lepszych i gorszych, świadczą o bolesnej aktualności tego pytania. Pęczniejące ludzkie lęki, traumy i frustracje w spektaklu „rozbrajane” są jednak w krzywym zwierciadle dowcipu, humoru i groteski.

Ona i On – zawieszeni poza czasem i przestrzenią, której estetyka przywołuje na myśl świat cyrku, kabaretu, rewii, jarmarcznego panoptikum – zabierają nas w podróż przez kilka stuleci. Podczas tej wędrówki poszukują jednak miłości i partnerstwa.

Istotne dla dopowiadania sensów i emocji są w spektaklu wykonywane na żywo piosenki, w większości przeboje muzyki popularnej, śpiewane po angielsku, włosku i hiszpańsku.

„Jak spieprzyliśmy wszystko”

Premiera w Teatrze KTO

ul. Zamoyskiego 50, Kraków

20, 21 marca 2024 r. (pokazy przedpremierowe)

22, 23 marca 2024 r. (premiera)

3, 4 kwietnia 2024 r.

3, 4 maja 2024 r.

15 czerwca 2024 r. (Krakowska Noc Teatrów)


Bilety dostępne w kasie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50, pod nr 12 633 89 47 (kasa@teatrkto.pl) oraz Online na bilety.teatrkto.pl
 


Tekst i reżyseria: Paweł Szumiec

Kierownictwo muzyczne, muzyka, aranżacje: Aleksander Brzeziński

Choreografia: Katarzyna Maria Migała

Scenografia: Marek Braun

Kostiumy: Jolanta Łagowska-Braun

Praktyki scenograficzne: Kinga Łapa i Alicja Majos (Wydział Architektury Wnętrz ASP w Krakowie)

Producentka: Urszula Swałtek

Obsada: Katarzyna Chlebny i Grzegorz Łukawsk

Gra zespół Towarzysze Broni w składzie: Aleksander Brzeziński, Damian Mielec, Jakub Nieć

 
 
Źródło mat. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl