Czwartek, 23 maja | Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
23.02.2024 | Czytano: 219

Solidarni z Ukrainą

W przededniu drugiej rocznicy pełnoskalowej inwazji wojskowej Rosji na Ukrainę oraz dla upamiętnienia dziesiątej rocznicy rozpoczęcia rosyjskiej agresji w Konsulacie Generalnym Ukrainy w Krakowie spotkali się dziś przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz władz Małopolski i Krakowa.

Obecni byli wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar oraz zastępca prezydenta miasta Krakowa Bogusław Kośmider. Gospodarzem spotkania był konsul generalny Ukrainy w Krakowie Wiaczesław Wojnarowski.

– Już od dekady Ukraina walczy o swoją wolność i niepodległość, a od dwóch lat jest w stanie otwartej wojny z Rosją. To był i wciąż jest ciężki okres dla naszych wschodnich sąsiadów. Nieustannie pokazują oni jednak, że są zdeterminowani walczyć o suwerenność swojego narodu. Małopolska od początku konfliktu wspierała Ukrainę, oferując pomoc i dając schronienie uciekającym przed wojną uchodźcom. Dziś wspólnie mówimy „stop” brutalnym działaniom wojennym toczącym się za naszą wschodnią granicą. Nasze dzisiejsze spotkanie to swego rodzaju manifest dla przywrócenia pokoju w Ukrainie – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Podczas spotkania wyświetlony został krótki filmik ze zdjęciami. W fotograficznym skrócie przedstawiona została aktualna sytuacja w Ukrainie.
 

 
Źródło Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl