Sobota, 20 lipca | Imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza
10.02.2024 | Czytano: 382

Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej otwarte

Mieszkańcy gminy Łącko mają już nowoczesne Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Wczoraj odbyło się jego oficjalne otwarcie. Wzięli w nim udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej otwarte
Starosta pogratulował wójtowi gminy Łącko Janowi Dziedzinie tak pięknego i potrzebnego obiektu.
 
- Składam serdeczne gratulacje z okazji otwarcia Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku. Ten obiekt na pewno będzie tętnił życiem, a mieszkańcy z radością będą uczestniczyć w spotkaniach z kulturą i sztuką – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Gratuluję panu wójtowi tej inicjatywy! Obiekty kulturalne to miejsca integracji mieszkańców, ale też miejsca, w których dzieci i młodzież szlifują swoje muzyczne talenty. Jestem dumny, że na kulturalnej mapie Sądecczyzny pojawił się tak piękny obiekt!
 
Starosta podkreślił, że podejmuje wiele działań w zakresie upowszechniania kultury i ocalenia tradycji regionalnej.
 
Z gratulacjami pospieszyli również: senator Wiktor Durlak, marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski z radnymi Sejmiku, przedstawiciel wojewody małopolskiego, starosta olsztyński Andrzej Abako, burmistrzowie i wójtowie, szefowie różnych instytucji i oczywiście przyjaciele Łącka.
 
Na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne, grupy teatralne i muzyczne, które już korzystają z nowego Centrum.  
 
Budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku kosztowała ponad 30 milionów złotych. W nowoczesnym budynku znajdują się m.in.: sala koncertowo-kinowa, biblioteka, świetlica, izba regionalna, sale prób orkiestry i zespołów regionalnych oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku.
 
Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl