Poniedziałek, 22 lipca | Imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii
09.02.2024 | Czytano: 340

Nowa baza Valvoline Rajdu Małopolski

Już na początku czerwca Małopolska kolejny rok z rzędu będzie gościć najszybszych polskich kierowców rajdowych, a to za sprawą czwartej edycji Valvoline Rajdu Małopolski! Na kibiców i zawodników, którzy pojawią się na trzeciej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, czekać będzie aż 14 wymagających odcinków specjalnych oraz zupełnie nowa baza rajdu zlokalizowana w Wadowicach.

fot. organizator
fot. organizator
Najlepsi kierowcy w Polsce ponownie zjawią się w Małopolsce, by rywalizować w trzeciej rundzie RSMP tego sezonu. W dniach 6–8 czerwca rozegrany zostanie Valvoline Rajd Małopolski 2024. Start, park serwisowy oraz baza rajdu ulokowane w tym roku zostaną w Wadowicach oraz pobliskich Jaroszowicach (Młyn Jacka Hotel & SPA), a zawody zakończy Ceremonia Mety wraz z koncertami w znanym już zawodnikom Makowie Podhalańskim. 

– Zależało nam, żeby w Wadowicach powstała baza samochodowego Valvoline Rajdu Małopolski. Nasza współpraca rozpoczęła się w minionym roku, kiedy to na wadowickim rynku wspólnie organizowaliśmy konferencję prasową otwierającą rajd. Już wtedy przekonywaliśmy organizatorów, żeby utworzyli nową bazę u nas. Bardzo się cieszę, że dali się przekonać. Po pierwsze dlatego, że jest to fantastyczna sportowa impreza, a zawody te z roku na rok się rozrastają. Trzymam kciuki, żeby ten rajd wkrótce dołączył do mistrzostw Europy, a z tego co wiem, są na to duże szanse. Po drugie organizacja takiego wydarzenia ściąga do nas na kilka dni zawodników i ich ekipy, a nawet rodziny. Ale co ważniejsze, to u nas będzie stacjonowała ekipa, która cały rajd organizuje. Łącznie to kilka tysięcy osób. Według danych organizatora ubiegłoroczny rajd wygenerował ponad 2,2 miliona złotych w gotówce dla lokalnej gospodarki. Jest więc to wydarzenie, które po prostu warto mieć u siebie – mówi Bartosz Kaliński Burmistrz Wadowic.

Niespełna dwa kilometry od parku serwisowego znajduje się Młyn Jacka Hotel & SPA, w którym powstanie baza rajdu, czyli m.in. biuro rajdu czy biuro prasowe. Dodatkową atrakcją będzie badanie kontrolne samochodów rajdowych, które zorganizowane zostanie na terenie prestiżowego kompleksu. Bogate zaplecze konferencyjne i infrastruktura hotelu pomoże sprostać wymagającej organizacji rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Młyn Jacka Hotel & SPA dołączył do partnerów głównych Valvoline Rajdu Małopolski. 

– W tym roku Młyn Jacka Hotel&SPA staje się bazą święta sportów motoryzacji, czyli Valvoline Rajdu Małopolski. Cieszymy się, że będziemy ważną częścią tego wydarzenia i że możemy dołożyć się naszą pracą do wspólnego sukcesu. Zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji do prestiżowej restauracji „Spichlerz Smaków”, umiejscowionej w naszym hotelu, a także do skorzystania z bogatej oferty 8 gabinetowego SPA. Na naszych gości czekał będzie także hotelowy drink-bar oraz kręgielnia, natomiast w sobotę wieczorem zapraszamy na imprezę taneczną z DJem. Do zobaczenia na wyjątkowym Valvoline Rajdzie Małopolski – wypowiada się Kamil Tomaszek, Dyrektor Generalny Hotelu.

Wadowice to miasto położone na przedpolu Beskidu Małego nad rzeką Skawą, o powierzchni 10,52 km2 i liczące sobie niespełna 18 tysięcy mieszkańców. Miasto jest jedną z atrakcji turystycznych regionu, będąc fantastyczną bazą wypadową do zwiedzania Pogórza Wielickiego, Beskidu Śląskiego, Beskidu Makowskiego, Doliny Skawy czy Jeziora Mucharskiego. Liczne szlaki piesze i rowerowe pozwalają aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzy zarówno latem, jak i zimą. Wadowice posiadają też wiele zabytków oraz muzeów związanych z historią regionu i Polski. To tutaj urodzili się między innymi: poeta Emil Zegadłowicz, rzeźbiarz ludowy Jędrzej Wowro czy Generał Wojska Polskiego Walerian Czuma. Najsłynniejszym wadowiczaninem jest bez wątpienia Karol Wojtyła, czyli Papież Jan Paweł II.

Każda z miliona cegieł, z których został zbudowany Młyn Jacka Hotel & SPA mogłaby opowiedzieć swoją własną historię. A zaczęła się ona od Jacka Foltyna, który pewnego razu wygrał w karty rzeczony „milion cegieł” i postanowił z nich zbudować fabrykę kołków do butów. Po I Wojnie Światowej budynek przekształcono w młyn, który przetrwał kolejną wojnę. Pod koniec lat 90 XX wieku wydawało się, że będzie to koniec historii tego miejsca, ale wtedy przed jego drzwiami pojawił się Jacek i tak powstał Młyn Jacka Hotel & SPA. Dziś jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku, relaksu oraz organizacji imprez i konferencji. 68 pokoi, 5 sal konferencyjnych, bogate zaplecze Wellnes & SPA i historia na wyciągnięcie ręki dzięki wspaniale zrekonstruowanym autentycznym maszynom młyńskim oraz pięknej architekturze budynku. 

To dla nas wielki zaszczyt, że do grona partnerów głównych dołącza Młyn Jacka Hotel & SPA, a Wadowice wspólnie z nami widzą duży potencjał w tej współpracy. Zawody przebiegają po terenach dwóch powiatów i łącznie 10 gmin, które w te kilka dni goszczą kilka tysięcy osób, czerpiąc z tego nie tylko ciekawe wydarzenie, ale i wymierne korzyści. W tym roku bazować będziemy w Wadowicach, ale zawitamy też oczywiście do pozostałych gmin, kończąc zawody dużym wydarzeniem w Makowie Podhalańskim. To jednak nie koniec nowości, bo cały sztab już od września pracuje w pocie czoła, by przygotować coś jeszcze większego niż w roku ubiegłym. Trzymajcie kciuki! – dodaje Gabriel Borowy, prezes Fundacji Sporty Motorowe. 

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski jest Fundacja Sporty Motorowe, a promotorem firma GB pro. Rajd rozegrany zostanie w dniach 6 – 8 czerwca 2024 roku jako trzecia runda sezonu RSMP oraz trzecia runda Historycznych RSMP. 

Zobacz więcej naszych informacji na temat poprzednich edycji Radju Małopolski

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl