Sobota, 13 kwietnia | Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
06.02.2024 | Czytano: 574

Powojskowe samochody i sprzęt do kupienia w Krakowie (zdjęcia)

Po kilkutygodniowej przerwie krakowski oddział Agencji Mienia Wojskowego organizuje przetarg na sprzedaż wycofanego z wojska sprzętu i pojazdów. Na nabywców czeka łączenie 76 pozycji, a ponad 20 z nich to złom i odpady.

Na przetargu kupimy m.in.: samochody – honkery 2000 i škodę octavię II, sprzęt i akcesoria medyczne, a także pakiety z drewnem.

Otwarcie ofert zaplanowano na 16 lutego. Zyski ze sprzedaży Agencja przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Wśród samochodów, które trafiły na pierwszy w tym roku przetarg organizowany przez krakowski oddział AMW, znajdziemy dobrze znane z agencyjnej oferty honkery. Ceny wywoławcze trzech egzemplarzy modelu 2000 wahają się do 7,5 do 9,5 tys. zł. Do sprzedaży przeznaczono też mikrobus lublin 3314 z ceną startową w wysokości 2,5 tys. zł oraz škodę octavię II 1.6 TDI w wersji kombi, która były używana w krakowskim oddziale AMW. Każdy, kto planuje postawić ją w swoim garażu, musi zaoferować co najmniej 15,6 tys. zł. 

Ze względu na trwający sezon grzewczy intersującą pozycją są pakiety drewna z wycinki (ceny wywoławcze: od 150 do 170 zł). W zestawach Agencja oferuje także urządzenia i akcesoria medyczne (od 1,6 tys. do 6 tys. zł), sprzęt elektroniczny (od 600 do 1 tys. zł), szafy na akta i odzież (od 1,2 tys. do 2,8 tys. zł) oraz skrzynie ładunkowe do starów (od 2 tys. do 4 tys. zł). A na wszystkich, którzy szukają wyposażenia do garażowej siłowni, czekają dwa pakiety ze sprzętem do ćwiczeń (od 1 tys. do 3 tys. zł).

W Krakowie dostępny jest również tak różnorodny sprzęt, jak opończe do stara 200 (500 zł), kosy spalinowe 535RX marki Husqvarna (800 zł za sztukę), wiertarki stołowe WS-16 (1,6 tys. zł), pług odśnieżny (1,3 tys. zł), kultywator zawieszany (800 zł), studnia rurowa (600 zł) czy łódź wiosłowa „Krystyna” (1,6 tys. zł). Natomiast uwagę osób zajmujących się krawiectwem może przyciągnąć maszyna do szycia minerva (600 zł).

Krakowski przetarg powinien zainteresować też firmy z branży recyklingowej. W ofercie znalazły się pakiety zawierające metale żelazne i nieżelazne (m.in.: żelaza, stali, aluminium, brązu, miedzi i mosiądzu), zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, wyeksploatowane akumulatory i baterie, odpadowy papier i tektura, opony, kable, oraz przepracowane płyny, oleje i smary. 

Wystawione mienie można oglądać w miejscach jego składowania do 7 lutego (środa) w godz. 10.00-13.00. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej na wybrane pozycje przetargowe oraz złożenie pisemnej oferty.

Wadium należy wpłacić przelewem na konto Agencji Mienia Wojskowego w Banku Gospodarstwa Krajowego O/Kraków, nr konta 83 1130 1150 0012 1243 8520 0020, podając w tytule przelewu numer, datę przetargu, nazwę oferenta oraz numery wybranych pozycji przetargowych. W przypadku pozycji nr 62-76 do przetargu mogą przystąpić przedsiębiorcy, którzy mają uprawnienia związane z gospodarowaniem odpadami, a do ofert dołączą kopie potwierdzających to dokumentów.

Ofertę, na specjalnym formularzu, należy złożyć (przesłać lub doręczyć) w Biurze Obsługi Klienta w OR AMW w Krakowie przy ul. Montelupich 3, do 16 lutego br. do godziny 10.00.

Szczegóły dotyczące przetargu zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Sprzedaż przetargowa”.

Źródło mat.. prasowe

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Partnerzy malopolskaonline.pl